fbpx
Naujienos

„Oskaro“ laureatė J. Moore imasi tikros operos dramoje „Bel Canto“

Kadras iš filmo „Bel Canto“
DU KINE archyvas

57-erių metų aktorė Julianne Moore iššūkį suvaidinti operos dainininkę dramoje „Bel Canto“ priėmė labai rimtai. „Oskaro“ laureatė režisieriaus Paul Weitz filme, paremtame pagal to paties pavadinimo 2001 m. išleistą rašytojos Ann Patchett romaną, įkūnija garsiąją amerikiečių sopranę Roksaną Coss.

Imtis dainininkės vaidmens J. Moore buvo baisu, todėl aktorė atskleidė, kad prieš filmavimą lankė profesionaliems atlikėjams skirtas pamokas.

„Aš mokiausi su profesionaliu treneriu Gerald Martin Moore, kuris buvo toks malonus ir dosnus, ir tikrai mokė mane taip pat, kaip bet kurį dainininką.“ – teigia J. Moore, pridurdama, kad šiam vaidmeniui turėjo išmokti ir naujų kalbų.

„Aš nekalbu nė viena iš šių kalbų, todėl išmokau pakartoti garsus – beveik kas skiemenį.“ – atskleidė Julianne Moore.

Nors J. Moore investavo daug laiko mokydamasi dainuoti operą, filme girdimas balsas iš tiesų priklauso sopranei Renee Fleming. Tokiu būdu režisierius P. Weitz tapo patenkintas galutiniu rezultatu.

„Tai buvo konkretus sprendimas paprašyti Renee paskolinti savo balsą pagrindiniam filmo personažui. Aš žinojau, kad tai suveiks kaip stebuklinga alchemija.“ – paaiškino režisierius.

„Su aktoriais, tu visada tikiesi jiems padėti, kad jie galėtų kuo labiau įsijausti į vaidmenį. Aš žinojau, kad jei nesitrukdysiu Julianne ir Renee kelyje, šis duetas suveiks pasakiškai.“ – sako P. Weitz.

Bet kino juosta „Bel Canto“ pasakoja ne tik apie muziką, nes pagrindinėje siužeto linijoje, Roksana patenka į įkaitų situaciją, kai ji yra pakviečiame sudainuoti turtingam verslininkui Pietų Amerikoje. Ir aktorė J. Moore yra pamaloninta, jog filmas gerbia originalią istoriją.

„Tai buvo viena iš tų knygų, kurią aš atsimenu pasirodant prekyboje. Tai buvo didelis įvykis ir man visada atrodė, kad ši knyga netrukus taps filmu.“ – besišypsodama teigia Julianne Moore.

Filmo anonsas: 

Komentarai