fbpx
Naujienos

„Oskarų“ nominacijų rekordininkė M. Streep: „Tikiu, kad praėjusiame gyvenime nuveikiau kažką prasmingo“

Meryl Streep filme „Valstybės paslaptis“

21 „Oskaro“ nominacija. Būtent tiek kartų, pasak naujienų portalo „Variety.com“ Holivudo legenda Meryl Streep jau buvo nominuota šiuose prestižiškiausiuose kino pasaulio apdovanojimuose geriausios aktorės kategorijoje. Tai – lygių neturintis rekordas apdovanojimų istorijoje. 21-ąją nominaciją M. Streep gavo paskelbus pretendentus į 90-uosius, jubiliejinius, „Oskarus“ ir šią garbę aktorė pelnė už savo įsimintiną vaidmenį jau šį penktadienį kino teatruose pasirodysiančioje tikrais įvykiais paremtoje Steveno Spielbergo dramoje „Valstybės paslaptis“.

Istorinėse „Oskarų“ lenktynėse pagal kada nors pelnytų nominacijų vienoje pagrindinių, geriausios aktorės, kategorijoje M. Streep gerokai už nugaros paliko Jacką Nicholsoną bei Katharine Hepburn.

Ar aktorei pavyks laimėti „Oskaro“ statulėlę paaiškės jau kovo pradžioje, tačiau pati aktorė, kaip ir daugelis kitų, besikuklindama teigia, jog dirba ne dėl apdovanojimų.

„Renkuosi vaidmenis pagal tai, kaip liepia širdis, o ne mano agentas. Juo labiau ne pagal honoraro dydį. Tikiu, kad praėjusiame gyvenime nuveikiau kažką prasmingo, tad dabar esu apdovanota galėdama dirbti tai, kas man patinka. „Valstybės paslaptis“ – tai filmas, kurį turi pamatyti kiekvienas, bent kiek besidomintis istorija. Pamatykite jį, kad suprastumėte, jog mes, paprasti žmonės, esame tiesiog mažos figūrėlės, kurios dažniausiai net nesužino tikrosios tiesos. Bet net ir būdami maži galime pakeisti istoriją. Tereikia drąsos“, – sako M. Streep.

Steveno Spielbergo kurtoje juostoje „Valstybės paslaptis“ drauge su M. Streep pamatysime ir kitą ryškią asmenybę – Tomą Hanksą.

Drama pasakos istoriją apie laikraščio „The Washington Post“ žurnalistus,  gavusius ypač slaptus dokumentus, įrodančius net keturių JAV prezidentų veidmainiavimą Vietnamo klausimu. Juostos epicentre atsidurs žymusis Votergeito skandalas ir prezidento R. Nixono atsistatydinimas praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pradžioje.

Tuometinė laikraščio leidėja Katerina Greham (aktorė M. Streep) ir vyriausias redaktorius Benas Bradlis (akt. T. Hanksas) susiduria su milžinišku vyriausybės atstovų spaudimu, šantažu ir grasinimais, siekiant sustabdyti kontroversiškas publikacijas. „The Post“ straipsniai, parengti nutekėjusių „Pentagono dokumentų“ pagrindu, tapo tikra bomba Amerikos politiniame gyvenime ir amžiams išliko kaip vienas sudėtingiausių ir pavojingiausių epizodų žiniasklaidos laisvės istorijoje.

Tikrais įvykiais paremta ir jau puikiai kino kritikų įvertinta istorinė drama „Valstybės paslaptis“ – didžiuosiuose ekranuose jau nuo sausio 26 dienos.

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"