fbpx
Naujienos

P. Gražulis pasiūlė papildyti „Redirected / Už Lietuvą“ pavadinimą

Filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ komanda. Pauliaus Makausko nuotrauka
Filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ komanda. Pauliaus Makausko nuotrauka

Iki filmo „Redirected / Už Lietuvą“ premjeros likus kiek mažiau negu mėnesiui, filmo kūrėjų komanda visų Seimo narių pasiteiravo, kokių stereotipų apie Lietuvą jie yra girdėję iš užsieniečių ir ką mano apie filmo prisiimtą vykdyti misiją prisidėti prie Lietuvos įvaizdžio formavimo.

Nors domėjimasis Lietuvos įvaizdžiu ir jo formavimu, atrodo, turėtų būti viena iš Seimo narių kaip Tautos atstovų pareigų, Seimo nariai atsakinėdami į filmo kūrėjų pateiktus klausimus nebuvo itin aktyvūs. Atsakymus atsiuntė tik keturi iš 141 Seimo nario – Petras Gražulis, Vydas Gedvilas, Jurgis Razma ir Sergejus Jovaiša. Ypatingą susirūpinimą filmu parodė skandalais pagarsėjęs P. Gražulis, pastebėjęs, kad filmo pavadinime kažko trūksta. Seimo nario nuomone, šūkis „Už Lietuvą“ yra skirtas tik vienos lyties atstovams.

„Girdėjau apie šį filmą. Tačiau pastebėjau, kad šio filmo pavadinimas yra nepilnas. Trūksta vieno žodžio – Vyrai. „Už Lietuvą, Vyrai!“, – savo laiške pavadinimą papildyti siūlo P. Gražulis. Tiesa, savo nuomonės apie Lietuvos įvaizdį apskritai Seimo narys neišsakė.

Buvęs Seimo pirmininkas V. Gedvilas teigė girdėjęs apie „Redirected / Už Lietuvą“ filmą. Jis pažymėjo, kad matė filmo pristatomąjį filmuką, domėjosi informacija apie filmą žiniasklaidoje. Teigiamai V. Gedvilas atsiliepė ir apie filmo kūrėjų sukurtą su Lietuvos įvaizdžio skandalais ir teigiamais įvykiais susijusią duomenų bazę – tinklalapį www.lithufuckingwhat.com – pažymėjęs, kad tokia svetainė gali padėti Lietuvai.

„Iš to, ką mačiau, bei iš kitų Emilio Vėlyvio darbų spėčiau, kad filmas turėtų būti gana smagus dalykėlis. Ir tikriausiai pakankamai populiarus. Tikiu, kad filmas gali prisidėti prie šalies žinomumo didinimo užsienyje, jos reklamavimo. Manau, kad reikia išmėginti įvairias formas. Netradicines, neįprastas, gal net kiek šokiruojančias, tačiau telpančias į sveiko proto rėmus“, – teigė V. Gedvilas.

Buvęs Seimo pirmininkas teigė iš užsieniečių „ypatingų nesąmonių“ apie Lietuvos įvaizdį negirdėjęs.

„Ir ačiū Dievui. Tik tradicines: kad esame Rusijos dalis, kad daugiau nei pusė gyventojų – rusai, kad engiame lenkus, esame pikti bei agresyvūs“, – pažymėjo V. Gedvilas.

Apie naują E. Vėlyvio filmą girdėjęs teigė ir J. Razma. Skirtingai negu V. Gedvilas, jis teigė abejojantis, kad filmas galėtų prisidėti prie šalies žinomumo didinimo užsienyje, veikiau, J. Razmos nuomone, filmu mėgausis lietuviai, kurie mėgsta į save pažvelgti su ironija. Juokingų mitų apie Lietuvą, jos įvaizdį iš užsieniečių, su kuriais bendrauja, J. Razma teigė negirdėjęs.

S. Jovaiša savo atsakyme filmo kūrėjams pažymėjo, kad su filmu nėra susipažinęs ir juokingų mitų apie Lietuvą jam išgirsti iš užsieniečių neteko, todėl galimybių diskutuoti šia tema neturi.

Naujo E. Vėlyvio filmo „Redirected / Už Lietuvą“ premjera įvyks 2014 m. sausio 10 d. Filme  bus šaržuotai vaizduojama Lietuva ir labiausiai tiek tarp užsieniečių, tiek tarp pačių lietuvių stereotipai apie mūsų šalį.

Filmo kūrėjų informacija

Komentarai