fbpx
Naujienos

Pagal „Tarp pilkų debesų“ romaną kuriamas filmas – „Oskarui“ nominuotos montažo režisierės rankose

„Tarp pilkų debesų“ filmavimai Kaune filmavimai
„Tarp pilkų debesų“ filmavimai Kaune
filmavimai

Rūtos Šepetys romanas „Tarp pilkų debesų“ apie lietuvių tremtį į Sibirą jau išleistas daugiau nei 50 šalių. Viena iš jų – tolimoji Australija, kuri su šia istorija nuo šiol turės ir daugiau sąsajų. Būtent čia „Oskarui“ nominuotos montažo režisierės Veronikos Jenet rankose gimsta pagal romaną kuriamas filmas.

Veronika Jenet gimė Vokietijoje, tačiau jau 25-erius metus gyvena Australijoje. Jos filmų sąraše – darbas su filmais, kuriuose vaidino aktoriai Nicole Kidman, Kate Winslet, Harvey Keitel bei žinomiausiais australų režisieriais Jane Campion ir Phillip Noyce.

Būtent Veronikos Jenet montažinėje gimė J.Campion drama „Pianinas“, už kurią ji nominuota „Oskarui“. Nors tąkart šio apdovanojimo montažo režisierė nepelnė, „Pianinas“ įvertintas 3 „Oskarais“ už aktorinį darbą ir scenarijų. Su Jane Campion, dukart „Auksine palmės šakele“ apdovanota režisiere, V.Jenet dirbo ne sykį: ji montavo „Moters portretą“ ir „Holy Smoke“.

„Tarp pilkų debesų“ filmavimai Kaune filmavimai
„Tarp pilkų debesų“ filmavimai Kaune
filmavimai

„Veroniką Jenet susiradau pamatęs jos darbą dramoje „Lore“. Šis filmas, pasakojantis apie penkiolikmetę vokiečių paauglę II-ojo pasaulinio karo metais, mane ne sykį įkvėpė kuriant „Tarp pilkų debesų“. Drama laimėjo tikriausiai visus įmanomus Australijos kino apdovanojimus ir buvo įvertinta kritikų už pribloškiantį vizualumą. Veronikos, kaip montažo režisierės, indėlis yra didžiulis, ji puikiai jaučia šią istoriją, taigi džiaugiuosi, kad su mumis dirba tokio kalibro profesionalė“, – sako filmo „Tarp pilkų debesų“ režisierius Marius Markevičius.

Režisierius Marius Markevičius
Režisierius Marius Markevičius

Režisierius tikisi pirminę filmo versiją baigti ankstyvą rudenį: „Su ja bandysime patekti į tarptautinius festivalius, o galutinai filmas bus baigtas 2017-ųjų pradžioje“.

„Tarp pilkų debesų“ pasakoja jaunos merginos Linos, kartu su šeima 1941-aisiais ištremiamos į Sibirą, istoriją. Nežmoniškose ir sudėtingose sąlygose paauglė subręsta kaip asmenybė: tremtyje išgyvenanti artimųjų netektį, ji čia sutinka pirmąją meilę.

„Tarp pilkų debesų“ kuria tarptautinė Lietuvos, JAV ir D.Britanijos prodiuserių komanda. Birželio viduryje baigto filmuoti filmo režisierius – Los Andžele gimęs ir užaugęs Marius Markevičius, žinomas filmo „Kita svajonių komanda“ režisierius. Planuojama, kad „Tarp pilkų debesų“ kino teatruose pasirodys 2017 m. Filme vaidina užsienio ir lietuvių aktoriai: Bel Powley („Paauglės dienoraštis“), Lisa Loven Kongsli („Force Majeure“), iš „Vikingų“ serialo pažįstamas Peter Franzén, geriausiu JAV serialu „Auksiniuose gaubliuose“ pripažinto „Mr.Robot“ aktorius Martin Wallström,

Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

„Tarp pilkų debesų“ Facebook paskyra: https://www.facebook.com/TarpPilkuDebesu/

„Tarp pilkų debesų“ Instagram paskyra: https://www.instagram.com/tarppilkudebesu/

Komentarai