fbpx
Naujienos

Pagal tikrą istoriją sukurtos juostos „Kvaili pinigai“ režisierius: jaučiuosi, kaip medžiotojas

filmas kvaili pinigai
filmas kvaili pinigai
Kadras iš filmo „Kvaili pinigai“. ACME FILM archyvas.

Filmas „Kvaili pinigai“ pasakoja tikrą istoriją, nutikusią 2021-ųjų metų pradžioje. Su finansais nieko bendra iki šiol neturėjęs Kytas Gilas nusprendžia pradėti investuoti. Vaikinas už visas savo santaupas nusiperka sunkius laikus išgyvenančio kompiuterinių žaidimų parduotuvių tinklo „GameStop“ akcijų. Kadangi už lango – XXI amžius, Kytas visą procesą paverčia vaizdo įrašu ir įkelia į internetą. Tai, kas vyko po to – tai garsiai nuskambėjusi istorija, kuri jau šį penktadienį, spalio 13 dieną, atkeliauja į Lietuvos kino teatrų ekranus.

„Man labai patiko šio pasakojimo energija, pagrindinė idėja. Tai ne šiaip sau istorija apie netikėtumus gyvenime, bet ir apie tai, kas šiais laikais itin aktualu – darymą tai, ko šiaip niekas, atorodo, nedarytų. Ir štai, kai žengi tą kvailą ir niekam nesuprantamą žingsnį, kartais labai pasiseka“, – sako režisierius Craigas Gillespie, kuris išgarsėjo su biografine juosta „Aš Tonia“.

Jis sako, jog biografinis žanras jį vilioja dėl tikrų realių detalių ir dėl to, kad kai kurios į ekraną perkeliamos istorijos tikrai vertos, kad apie jas išgirstų daugiau žmonių.

„Jaučiuosi, kaip medžiotojas, kuris ieško, kas kam įdomaus nutiko. Tiesą pasakius, beveik kiekvieno žmogaus gyvenime vyksta kažkas tokio, ką būtų galima perkelti į kiną. Todėl biografijos įgauna tik dar daugiau šarmo, dar labiau įtraukia“, – sako kino kūrėjas.

„Kvaili pinigai“ žiūrovus intriguos istorija apie tai, jog dėl absoliučiai nesuvokiamų priežasčių pakankamai kvailai investavusio vaikino pasakojimai apie tai, kuo jis užsiima, išpopuliarėja, ir Kyto sekėjai taip pat ima pirkti „GameStop“ akcijas.

Keistą aktyvumą biržoje pastebėję Volstryto brokeriai nusprendžia, kad nelauktai atėjo Kalėdos ir pastato didžiules sumas už tai, kad „GameStop“ akcijų vertė toliau mažės (ir jie tokiu atveju susižers pelną). Apie keistą dvikovą ėmus kalbėti per žinias, Kyto pasekėjų gretos išauga šimteriopai, o jų investicijų maitinamų „GameStop“ akcijų vertė ir toliau kyla lyg ant mielių. Tuo tarpu Volstryte prarandami milijonai…

Šios varžybos netrukus pakrikštijamos Dovydo kova prieš Galijotą ir prikausto viso pasaulio dėmesį. Pasirodo, kad bendram tikslui susitelkę paprasti žmonės gali pasiekti neįtikėtinai daug – netgi priversti rimtai paprakaituoti patį finansų pasaulio centrą.

„Kvaili pinigai“ kino teatruose pasirodys jau penktadienį, spalio 13 dieną.

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"