fbpx
Naujienos, Romantiniai filmai

Pagrindinius festivalių prizus bei žiūrovų simpatijas besižeriančioje rusų komedijoje vaidina ir lietuvė Ieva Andrejevaitė

Ieva Andrejevaitė filme „Geras berniukas“
Ieva Andrejevaitė filme „Geras berniukas“

Lapkričio 25 d. dieną Lietuvoje pradedamoje rodyti naujoje rusiškoje komedijoje „Geras berniukas“, jau skinančioje pirmuosius kino festivalių prizus – ir lietuviškas akcentas. Žavią anglų kalbos mokytoją Alisą, kurią įsimyli pagrindinis juostos herojus, devintokas Kolia, vaidina lietuvė Ieva Andrejevaitė.

2011 m. Lietuvos kino ir teatro akademiją baigusi aktorė, buvusi režisieriaus Jono Vaitkaus studentė, daugiausiai dirbo užsienyje – Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje. Lietuviškame kine mergina debiutuos kitais metais, pagrindiniuvaidmeniu režisieriaus Donato Ulvydofilme „Emilija iš Laisvės alėjos“. Lietuviškos muzikos mėgėjai Ievą gali pamatyti Vaido Baumilos vaizdo klipe „Ant mašinos stogo”, kur mergina vaidina dainininko mylimąją. I. Andrejevaitė taip pat yra nusifilmavusi trumpametražiame Tado Vidmanto filme „Juniper Crescent“ bei dar poroje trumpo metro lietuviškų juostų. Tuo tarpu Ievos rusiško kinematografo sąskaitoje – jau beveik dešimt filmų.

Naujausias I. Andrejevaitės darbas – šilta ir sąmojinga komedija „Geras berniukas“ – jau skina pirmuosius pripažinimo ir įvertinimo vaisius. Jį geriausiu filmu šiemet pripažino jau dviejų kino festivalių žiūrovai: Vyborgo (šalia Sankt Peterburgo) mieste vykstančio „Langas į Europą“ bei Sočyje organizuojamo „Kinotauro“. Pastarajame „Geras berniukas“ iškovojo ir pagrindinį festivalio prizą.

Pagrindinio filmo herojaus – devintoko Nikolajaus Smirnovo (aktorius Semionas Treskunovas) gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom vos per savaitę. Paauglys turi susidoroti su savo jausmais gražuolei anglų kalbos mokytojai, paneigti įtarimus dėl gaisro mokykloje bei kažkaip išlaviruoti tarp mokyklos direktoriaus, jo dukters Ksiušos, ne visuomet taikiai nusiteikusių bendramokslių ir lengvai „nučiuožusio“ savo tėvo, sugalvojančio šeimai naują gyvenimo ritmą. Be lietuvės I. Andrejevaitės, filme vaidina ir rusiško kino žvaigždės Konstantinas Chabenskis bei Michailas Jefremovas.

Komentarai