fbpx
Naujienos

Panevėžiečiams – puiki galimybė geriau pažinti garsų operos tenorą

Filmo „Veidas už balso – Virgilijus Kęstutis Noreika“ plakatas Kino centro „Garsas“ archyvas
Filmo „Veidas už balso – Virgilijus Kęstutis Noreika“ plakatas
Kino centro „Garsas“ archyvas

Nuo kovo 22 dienos Panevėžio kino centro „Garsas“ žiūrovus džiugins dvejus metus filmuotas režisierės Virginijos Vareikytės dokumentinis filmas apie garsų Lietuvos operos solistą Virgilijų Kęstutį Noreiką.

Pasak Maestro žmonos, filmo pavadinime „Veidas už balso – Virgilijus Kęstutis Noreika“ (Lietuva, dokumentinis, 2012, N-7, 0:52) slypi gili mintis.

Dokumentinio filmo centre – aštuntą dešimtį įpusėjęs pirmo ryškumo operos tenoras. Maestro gyvenimo biografija pažymėta ryškiais įvykiais ir asmenybėmis: vienas jo mokytojų – operos legenda Kipras Petrauskas, geležinės užkardos periodu V. Noreika sugebėjo pelnyti tarptautinį įvertinimą už Sovietų sąjungos ribų, likti ištikimu savo muzikos sampratai.

Maestro balsas – raktas į šlovę ir tarptautinį pripažinimą, nulėmusį įspūdžiais ir patirtimis pripildytą gyvenimą. Viso pasaulio garsiausios scenos ir įvairiatautės publikos, aukšti kritikų ir auditorijos įvertinimai, valstybinis pripažinimas ir tautinis autoritetas. Gimęs ir vaikystės atsiminimus siejantis su tarpukario atributais, paliestas karo ir pokario išgyvenimų, išgirstas ir pripažintas sovietmečiu, paneigtas nepriklausomybės ir grįžęs pasitikti senatvės dabartyje.

Toks Virgilijus Noreika – ne tik pasaulinio lygio operos leidiniuose minimas solistas, bet ir Lietuvos kultūros istorijos dramatiškų tranformacijų liudytojas, kurio karjeros ir gyvenimo siužeto gijos suveda politines, socialines, kultūrines, būties ir buities aplinkybes. Gražaus amžiaus sąlygotas kiek aprimęs gyvenimo ritmas provokuoja praeities ir dabarties konfrontaciją, kurios rezultatas – šiandieninis lyriškų įpročių paveiktas profesoriaus gyvenimo būdas.

Juostoje atskleidžiama Maestro Virgilijaus Noreikos charizmatiška asmenybė, menininko nueitas kelias, koncertinė, pedagoginė veikla. Kalbinami jo scenos partneriai, dirigentai, mokiniai ir netgi žymaus tenoro žmona, baleto pedagogė Loreta Bartusevičiūtė.

Filme „Veidas už balso – Virgilijus Kęstutis Noreika“ žiūrovai galės pažinti tokį Maestro, koks jis būna nulipęs nuo scenos.

Kino centro  „Garsas“ informacija

Komentarai