fbpx
Naujienos

Paremta lietuviškos dokumentikos ir animacijos sklaida užsienyje

Kadras iš animacinio filmuko „Kaltė“  LKC archyvas
Kadras iš animacinio filmuko „Kaltė“
LKC archyvas

Lietuvos kino centras skyrė valstybinį finansavimą dviem kino sklaidos projektams. 3100 litų suma paremtas dviejų lietuviškų dokumentiniai filmų dalyvavimas Baltijos šalių dokumentinių filmų forume Latvijoje. Lietuviškų animacinių filmų bei projektų pristatymui Gwangju ACE mugėje Pietų Korėjoje skirta 2400 litų parama.

Baltijos šalių dokumentinių filmų forume, vyksiančiame rugsėjo 4-8 d. Rygoje (Latvija), bus  pristatyti du lietuviški dokumentiniai filmai: režisieriaus Kęstučio Gudavičiaus projektas „Alkofutbolas“ ir dviejų režisierių – Virginjos Vareikytės bei Maximilien Dejoie – bendras projektas „Penki”.

Baltijos šalių forumas – svarbiausias regioninis dokumentinių projektų sklaidos ir finansavimo renginys. Kiekvienais metais, forumą organizuojantis Latvijos kino centras kartu su Europos dokumentikos tinklu (EDN) atrenka 15 dokumentinių projektų, kurių atstovai turi galimybę tobulinti projekto pristatymą, konsultuotis su patyrusiais ekspertais ir pristatyti projektus potencialiems partneriams bei finansuotojams.

K.Gudavičiaus filmas „Alkofutbolas“ pasakoja apie kasmet rengiamą pasaulio benamių futbolo čempionatą, kuriame dalyvauja ir Lietuvos rinktinė. Jos nariai – žmonės, kovojantys su priklausomybe alkoholiui ir narkotikams. Filmą kuria „Ketvirta versija“.

V.Vareikytės ir M.Dejoie filmas „Penki“ atskleidžia penkias asmenines istorijas žmonių, kurie paskutinio Sovietų Sąjungos dešimtmečio metu ne vieną mėnesį, o kartais ir ištisus metus, praleido KGB kalėjimo kamerose. Filmą kuria „Just a moment“ ir Italijos studija „Indastria Film“.

Pietų Korėjoje spalį vyksiančioje mugėje bus pristatomi VšĮ „Joni Art“ sukurti animaciniai filmai ir vystomi projektai: „Kaltė“ (rež. R. Tomingas), „320“ (rež. V. Važnickaitė), „Brolis Bebe“ ir „Mano brolis pingvinas“ (rež. R. Jonikaitė), „Berniukas, kuris niekada nesikirpo plaukų“ (rež. T. Tamošaitis).

Gwangju ACE mugė skirta animacijos ir audiovizualinės produkcijos kūrėjams, kurie pristato savo darbus potencialiems pirkėjams (TV transliuotojams, internetinių žaidimų kompanijoms) ir investuotojams. Dalyvavimas šioje mugėje – tai galimybė pristatyti savo ir Lietuvos animatorių darbus už Europos ribų, skleidžiant lietuviškos animacijos žinomumą pasaulinėje rinkoje, ieškant partnerių bendrai gamybai.

 Lietuvos kino centro informacija

Komentarai