fbpx
Reportažai

Parodos „Animacijos magija“ atidarymas

Parodos „Animacijos magija“ atidarymas Roko Miliaus nuotrauka
Parodos „Animacijos magija“ atidarymas
Roko Miliaus nuotrauka

Ketvirtadienį Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje duris atvėrė spalvomis pulsuojanti jubiliejinė Jūratės Leikaitės-Aškinienės paroda „Animacijos magija“.

Jūratė Leikaitė-Aškinienė – scenaristė, režisierė, iliustratorė (apipavidalino daugiau nei dvidešimt knygų vaikams), animatorė, prodiuserė, sukūrusi ciklą filmų, kuriuose originaliai interpretuojamos lietuvių šventės, papročiai, sakmės. Dailininkė teigia, kad jai didžiausia motyvacija kurti yra vaikai, o didžiausias atlygis – tai stebėti jų jautrią reakciją ir nuoširdžias emocijas. Dailininkei labai patinka tapyti, tačiau, jos nuomone, paveikslai yra statiški meno kūriniai, o animaciniame filme jie juda, kalba, įgyja charakterį ir nuotaiką.

Jūratė Leikaitė-Aškinienė darbai Roko Miliaus nuotrauka
Jūratė Leikaitė-Aškinienė darbai
Roko Miliaus nuotrauka

Parodą daugiausiai sudaro tapyti ir piešti paveikslai, naudoti viename iš paskutiniųjų filmų „Taip Laima lėmė“. Šis animacinis filmas yra jau 15-asis Juratės Leikaitės-Aškinienės kūrybinėje biografijoje, apdovanotas dviem „Sidabrinėm gervėm“: už metų geriausią animacinį filmą bei metų geriausią kompozitoriaus darbą. Pastaroji nominacija atiteko Kiprui Mašanauskui. Autorė pristato animacinių filmų eskizus, dekoracijas, piešinius ir kadruočių pavyzdžius.

Rugsėjo 5-27 dieną parodoje veiks edukaciniai užsiėmimai 5-8 klasių moksleiviams ir suaugusiems, besidomintiems animacija. Juos ves parodos autorė Jūratė Leikaitė-Aškinienė. Užsiėmimams reikia registruotis iš anksto.

Dėl edukacijos užsiėmimų prašome skambinti: muziejaus edukacijos koordinatorei Daivai Krutulienei tel. +370616 71133

Dailininkė parodą skiria savo tėveliui, kuriam sukanka devyniasdešimt metų.

Aplankyti šia parodą galite iki rugsėjo 27 d.

Atidarymo akimirkos: 

Komentarai