fbpx
Naujienos

Paryžiuje vyks 10-asis kasmetinis Europos nepriklausomų filmų festivalis

Europos nepriklausomų filmų festivalis
Europos nepriklausomų filmų festivalis

Balandžio 10,11,12 dienomis Paryžiuje vyks 10-asis kasmetinis Europos nepriklausomų filmų festivalis (ÉCU – The European Independent Film Festival).

Šių metų programoje – 84 filmai is 32 skirtingų pasaulio šalių, pristatantys geriausius nepriklausomų kino kūrėjų darbus: ilgametražius ir trumpametražius filmus, dokumentiką, animaciją, eksperimentinius ir studentų filmus. Kino kūrėjai varžysis 12 -oje kategorijų dėl 22-iejų skirtingų apdovanojimų, taip pat ir dėl geriausio 2015 metų Europos nepriklausomo filmo titulo. Šiais metais festivalis pristato ir naują specialiąją programą – geriausi nepriklausomi arabų šalių kino meistrai varžysis dėl Ahmed’o Khedr’o apdovanojimo.

Dėl savo koncepcijos festivalis dažnai vadinamas europietiškuoju „Sundance“, nes jo pagrindinė misija – nepriklausomų filmų atradimas, garsinimas ir rodymas.

„Jau dešimt metų ieškome geriausių nepriklausomų kino kūrėjų darbų visame pasaulyje ir pristatome juos mūsų žiūrovams. Šių metų oficialioji programa visiškai atspindi mūsų festivalio koncepciją ir pagrindinę misiją – skleisti nepriklausomą, kurybišką, bet tuo pačiu ir žiūrovišką kiną“ – taip festivalį apibūdina Scott’as Hillier – „Oskaro“ apdovanojimą pelnęs kino kūrėjas, festivalio prezidentas ir sumanytojas.

„Mes tęsiame savo tradiciją ir esame tikras kino kūrėjų festivalis, kur režsieriai yra skatinami vystyti savo unikalumą ir išskirtinumą, o mes bandome jiems sukurti labai kūrybingą, draugišką ir palaikančią aplinką.“

Festivalio lankytojai taip pat turės galimybę dalyvauti ir įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse – scenarijaus rašymo, montažo ir režisūros, susitikimuose ir diskusijose su režisieriais, gyvo garso koncertuose.

Šiais metais bus pristatytas ir vienas lietuvių kino kūrėjo darbas – Martyno Norvaišos ir Kamilės Milašiūtės muzikinis eksperimentinis filmas „Heaven too close“, kuris varžysis geriausio Europos muzikinio klipo kategorijoje.

Europos nepriklausomų filmų festivalis vyks balandžio 10-12 dienomis Paryžiaus kino teatre „Cinema Les 7 Parnassiens“ ir „Lincoln Cinema“.

Oficiali festivalio svetainė: www.ecufilmfestival.com

Komentarai