fbpx
Kino industrija, Naujienos

Pas ką iš 25 filmų nominantų šiemet atskris „Sidabrinė gervė”?

„Sidabrinė gervė” 2013 spaudos konferencijoje  LiKA archyvas
„Sidabrinė gervė” 2013 spaudos konferencijoje
LiKA archyvas

Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2013” spaudos konferencijoje paaiškėjo 25 filmai nominantai, kurie varžysis dėl prestižinių statulėlių finaliniame etape. Jame už pretendentus balsuos visi 64 apdovanojimus rengiančios Lietuvių kino akademijos (LiKA) nariai.

LiKA Tarybos patvirtintoje Atrankos vertinimo komisijoje šiemet dirbo kino kritikė Rasa Paukštytė,  kompozitorius Gintaras Sodeika, kinotyrininkė, VU docentė dr.Renata Šukaitytė, kino ir kultūros programų bei projektų koordinatorė, vertėja Ieva Staržinskaitė, operatorius, režisierius Kornelijus Matuzevičius.

Komisijos pirmininko K.Matuzevičiaus teigimu, iš viso vertinimui buvo teikti 57 filmai: 6 ilgametražiai vaidybiniai, 6 trumpametražiai vaidybiniai, 7 ilgametražiai dokumentiniai, 5 trumpametražiai dokumentiniai, 6 animaciniai, 15 TV filmų ir 12 studentų darbų.

Šiandien Atrankos komisija oficialiai paskelbė 25 filmus nominantus, kurie toliau varžysis dėl apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2013”, už juos turės teisę balsuoti visi 64 LiKA nariai.

Anot LiKA Tarybos pirmininkės dr. Gražinos Arlickaitės, šiais metais jau galima pasidžiaugti komisijai pateiktų filmų kiekybe, tačiau ne mažiau svarbi ir kokybė. Kartu ji pasidžiaugė, kad lietuviški filmai skina laurus ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose festivaliuose.

„Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais ieškojome „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonijos temos. Anksčiau esame rėmęsi Amerikos tema, o šį kartą, ponios Gražinos Arlickaitės džiaugsmui,  pasirinkome skrydį virš Europos kino, – kalbėjo iškilmių režisierius Kęstutis Jakštas. – Kaskart praėjus porai mėnesių po apdovanojimų pradedame mąstyti, kuo nustebinsime žiūrovą kitąmet. Norisi, kad „Sidabrinė gervė“ taptų rutina gerąja prasme – kad visi įprastų prie kasmetinės kino šventės. Nors, kiek man žinoma, jau dabar visi laukia apdovanojimų, o jie įvyks jau gegužės 11 dieną.“

„Kaip dabar priimta juokauti, gegužės 11-ąją galbūt snigs jau mažiau, ir aktorės galės pasipuošti bateliais nuogomis nosimis ir suknelėmis atvira nugara“, – juokavo ceremonijos scenarijaus autorė Jurga Klimaitė-Riebling.

Ji atskleidė, kad ceremoniją vesti šiais metais veikiausiai bus patikėta duetui. „Tai bus ryški kino, teatro žvaigždė ir kitas visiems gerai žinomas, tik galbūt labiau netikėtas veidas. Be to, šventinėje scenoje gali būti ir daugiau „gyvų organizmų“, – intrigavo J.Klimaitė-Riebling.

Dar viena apdovanojimų potemė – kino dailė. Todėl į spaudos konferenciją buvo pakviestas ir „Sidabrinės gervės“ laureatas, kino bei teatro dailininkas Galius Kličius. Jis teigė, kad lietuvių kino dailininkai šiuo metu yra gana užmiršti, nors jų gabumai niekuo nenusileidžia geriausių Europos studijų profesionalams. Todėl mūsų šalyje filmus statantys užsieniečiai mielai samdo lietuvių meistrus.

LiKA informacija

Komentarai