fbpx
Naujienos

„Pasakos“ kino teatre – optimizmu užkrečianti Keno Loacho komedija „Angelų dalis“

Kadras iš filmo „Angelų dalis“TKKF archyvas
Kadras iš filmo „Angelų dalis“
TKKF archyvas


Rimstant naujametiniam šurmuliui, džiugios nuotaikos neprarasti padės nuo sausio 3 d.  „Pasakos“ kino teatre rodoma garsaus britų režisieriaus Keno Loacho komedija „Angelų dalis“ (The Angels’ Share). Tarptautiniame Kanų kino festivalyje filmas sulaukė ne tik audringų kino kritikų plojimų, bet ir festivalio žiuri apdovanojimo.

Gyvenimiškas problemas – atsakomybę už vaiką, bedarbystę, bandymą pabėgti nuo savo praeities – režisierius meistriškai atskleidžia pasitelkdamas humoru ir viskio degustavimo subtilybėmis nuskaidrintu pasakojimu.

Kenas Loachas teigia, kad norėjo šią istoriją parodyti taip, kad ji žiūrovams sukeltų gardaus juoko. Tačiau pabrėžia, kad nesiekė supaprastinto komizmo. „Mūsų tikslas ir kūrybos principas buvo nesumeluotai pavaizduoti filmo personažus ir jų istoriją. Kaip ir realiame gyvenime, taip ir filme neįveikiamos krizės akimirkos dera su nusišypsoti priverčiančiais momentais. Mes negyvename pilkame, bejausmiame pasaulyje. Kiekviename momente slypi tiek tragedijos, tiek ir komedijos kibirkštėlė“, – pastebi Kenas Loachas.

Pagrindinis filmo veikėjas Robis (Paulas Branniganas) – vaikinas iš Glazgo, turintis rūpesčių su teisėsauga ir savo merginos Leonės (Siobhan Reilly) šeima. Merginos tėvas siekia išskirti jauną porą nepaisant to, kad Robis pasiryžęs pasitaisyti dėl ką tik gimusio sūnaus ateities. Vos per plauką išvengusiam kalėjimo Robiui paskiriami viešieji darbai. Čia dirbdamas jis susipažįsta su kitais jaunais pažeidėjais Rainu, Albertu ir Mo, kuriems rimtas darbas taip pat tėra tolima svajonė.

Tačiau netikėtai atrastas Robio talentas – jautrus gomurys ir nosis – nuveda juos į Škotijos aukštumas, kur gaminamas geriausias pasaulyje viskis. Tuomet prasideda didžiausias bičiulių nuotykis, o kuo jis baigsis – angelai težino…

„Angelų dalį“ taip pat galima pamatyti „Skalvijos“ kino centre.

Filmą pristato Tarptautinis Kauno kino festivalis ir Jameson.

Tarptautinio Kauno kino festivalio informacija.

Komentarai