fbpx
Naujienos, Lietuviški filmai

Pasaulinė Marijos Kavtaradzės filmo premjera – prestižiniame Sandanso festivalyje

„Tu man nieko neprimeni“ (angl. „Slow“)

Lietuvių režisierės Marijos Kavtaradzės filmo „Tu man nieko neprimeni“ (angl. „Slow“) pasaulinė premjera kitąmet įvyks tarptautiniame Sandanso kino festivalyje. Sausio 19-29 d. JAV vyksiančiam festivaliui trečiadienio vakarą paskelbus programą paaiškėjo, kad M. Kavtaradzės kūrinys kartu su kitais 11 filmų iš viso pasaulio varžysis konkursinėje programoje („World Cinema Dramatic Competition“).

„Sandansas yra mano svajonių festivalis, todėl džiaugsmas – dvigubas ir, tiesą sakant, dar sunku patikėti, kad filmą pristatysime būtent ten“, – šypsosi filmo režisierė Marija Kavtaradzė. „Labai ačiū visai komandai – ko gero, dar ilgai nesiliausiu jiems dėkoti. Kai kuri filmą, tikrai negalvoji, kaip tapti įdomiu visam pasauliui, nes kai stengiesi įtikti visiems, galiausiai neįtinki niekam. Tiesiog kuri ir jei tai darai išties nuoširdžiai, tiksliai ir savalaikiškai, istorija gali tapti universali ir įdomi daugeliui. Filmą kūrėme su meile, todėl kokia tai yra laimė, kad mūsų darbą išvys tokia didelė auditorija!“

Marija Kavtaradzė
Marija Kavtaradzė

„Būti Sandanso konkursinėje programoje mums – ir didelis džiaugsmas, ir itin maloni atsakomybė. Šis festivalis, vykstantis sausio mėnesį, tarsi atidaro naujus metus ir naują sezoną kino pasaulyje, o būdamas svarbiausiu Š. Amerikos festivaliu, jis sutelkia kino industrijos dėmesį iš visų žemynų. Esame labai dėkingi visai komandai už jų įdėtą darbą kuriant šį naujausią mūsų studijos darbą“, – sako filmo prodiuserė Marija Razgutė („M–Films“).

Lietuvos žiūrovams M. Kavtaradzė jau puikiai pažįstama dėl jos debiutinio daugybės žiūrovų ir kritikų simpatijų sulaukusio filmo „Išgyventi vasarą“ (2018 m.). Naujausią režisierės kūrinį „Tu man nieko neprimeni“ (angl. „Slow“) Lietuvoje bus galima išvysti 2023-ųjų rudenį.

Meilės dramoje „Tu man nieko neprimeni“ (angl. „Slow“) šiuolaikinio šokio šokėja Elena sutinka Dovydą – gestų kalbos vertėją, paskirtą vertėjauti jos rengiamose pamokose negirdintiems jaunuoliams. Judviejų ryšys – staigus, dinamiškas, betarpiškas ir, nepaisant kasdienybės trukdžių, jie artėja vienas prie kito – platoniškas santykis virsta romantiniu. Tačiau jiems susipinant vis glaudžiau, kartu tampa vis sudėtingiau aukotis ir ieškoti kompromisų – kiekvienas yra priverstas ieškoti savo dosnumo kitam ribų.

„Antrajame Marijos Kavtaradzės filme jos meistriškumas atsiskleidžia per intymumą. Pasitelkdama šokį, įtampą ramybėje <…>, į centrą ji iškelia kūniškumą ir jo ribotumą. Atsirandantį tuomet, kai kūniškumu mėginama perteikti emocinius lūkesčius. Pagrindinius vaidmenis atliekantys aktoriai Greta Grinevičiūtė (Elena) ir Kęstutis Cicėnas (Dovydas) užburia savo neįtikėtina chemija ir širdį draskančiu sudėtingu, užsispyrusiu ir individualiu žmogiškumu. Rezultatas – akimirksniu atpažįstamas šokis tarp savęs ir kito, sušoktas su elegancija, grakštumu ir meile“, – filmą „Tu man nieko neprimeni“ (angl. „Slow“) pristato Sandanso festivalio programos sudarytojai.

Dar vystymo stadijoje naujasis M. Kavtaradzės filmas buvo pristatytas „When East Meets West“ programoje Trieste, Italijoje, o šių metų pradžioje buvo atrinktas į prestižinę Berlinalės koprodukcijos mugę, kurioje režisierė prisistatė tarptautinei kino industrijai.

Filmo „Tu man nieko neprimeni“ (angl. „Slow“) režisierė Marija Kavtaradzė taip pat yra ir jo scenarijaus autorė, filmo operatorius: Laurynas Bareiša, dailininkė: Sigita Šimkūnaitė, prodiuserė: Marija Razgutė. Filmo gamybą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, jis kuriamas bendra gamyba su Švedija ir Ispanija.

Šis filmas – antrasis Marijos Kavtaradzės pilnametražis darbas. Jos pirmojo kūrinio „Išgyventi vasarą“ (2018 m.) tarptautinė premjera įvyko Toronto kino festivalyje, o vėliau, pelnęs pripažinimą ir namie, filmas apkeliavo daugybę tarptautinių festivalių, pelnė publikos ir žiuri apdovanojimų, jo rodymo teises įsigijo Italijos, Latvijos, Albanijos, Slovėnijos bei kitų šalių televizijos, taip pat Jungtinės Karalystės ir JAV namų kino platformos.

Komentarai