fbpx
Comic Con Baltics, Naujienos

Pasaulinio garso renginys „Comic Con“ sulaukė didžiulio lietuvių susidomėjimo

Sarah Andersen

Gruodžio 2-3 dieną Vilniuje pirmąsyk įvyks renginys, kurio tradicijos visame pasaulyje jau baigė įsišaknyti. „Comic Con Baltics“ į Lietuvą sukvies visus neabejingus kinui, televizijai, komiksams ir kitus populiariosios kultūros gerbėjus, kvies susitikti su „Sostų karų“, „Hario Poterio“ ir kitų projektų aktoriais. Idėją perkelti visus lankomumo rekordus pasaulyje mušantį renginį į Lietuvą nusprendę organizatoriai mano, jog Baltijos šalys tikrai pasiruošusios tokioms pramogoms.

„Smagu matyti, kaip Lietuvoje auga populiarioji kultūra. Žmonės vis dažniau eina į kiną, atsiranda komiksus parduodančios parduotuvės ir kompiuterinių žaidimų gerbėjams skirti renginiai. Darosi akivaizdu, jog tokių renginių reikia. Tą parodo ir masiškai teikiamos paraiškos dalyvauti renginyje. Prognozuojame turėti ir didžiausią Baltijos šalių Cosplay konkursą. Jau svarstome ir stipriai apriboti dalyvių skaičių jame, nes sulaukėme begales paraiškų“, – teigia „Comic Con Baltics“ komunikacijos vadovas Vainius Eiva.

„Comic Con“ tipo renginiai turi išskirtinį bruožą ir jis taip pat bus atkartotas Vilniuje vyksiančiame „Comic Con Baltics“. Tai – galimybė žmonėms susitikti ir pabendrauti su kino ir televizijos aktoriais. „Ne kasdien taip nutinka, kad galime išvysti didžiausiuose pasaulio filmuose ar serialuose vaidinančius aktorius. Ypač mūsų šalyje. Tad labai smagu, kad jau gruodį bus galima ne tik išvysti, bet ir pakalbėti su tais aktoriais“, – pasakoja V. Eiva. Be aktorių renginyje bus galima išvysti ir labai daug filmuose matytų dekoracijų. Tokio kiekio iš filmų ir serialų žinomų daiktų dar nėra tekę matyti Lietuvoje. Tai – įvairiausi automobiliai, robotai, erdvėlaiviai ir dar daug kitų dekoracijų.

Gruodį į Vilnių suvažiuos daug svečių iš filmų ir televizijos. Tai – „Sostų karuose“ vaidmenis atlikę Eugene Simon ir Ian Beattie, visuose „Hario Poterio“ filmuose vaidinęs Josh Herdman. Prie šių aktorių prisijungs ir Oskaru už filmą „Terminatorių 2: paskutinio teismo diena“ apdovanotas specialiųjų efektų kūrėjas Gene Warren Jr., kuris atsiveš ir tikrą Oskaro statulėlę. Su juo į Lietuvą atvyks ir sūnus Gene Warren III, kuris Lietuvoje nėra naujas svečias. Jis mūsų šalyje jau yra buvęs, kai buvo filmuojamas mini serialas „Atila“. Komiksų gerbėjus pradžiugins atvykstanti amerikietė kūrėja Sarah Andersen, turinti milijonus gerbėjų visame pasaulyje ir kurianti internetinius komiksus „Sarah‘s Scribbles“. Persirengti į įvairiausius fantastinius gerbėjus mėgstančius dalyvius sveikins Cosplay meistrės Santatory ir TimeForLemonTea iš Norvegijos. Ir tai yra tik maža dalis visų svečių, kurie pasirodys renginyje.

Beveik prieš penkias dešimtis metų JAV prasidėjęs renginys tebuvo komiksų gerbėjų susibėgimas, o dabar tai – bene svarbiausias metų populiariosios kultūros renginys. Ir nors pradžia buvo San Diego mieste, dabar viskas persikėlė ir svetur. Ir ne tik JAV, bet ir daugelyje Europos miestų. Organizatorių teigimu, buvo tik laiko klausimas, kada šis renginys pasirodys ir Lietuvoje. „Jau užaugo nauja karta, kuriai įdomūs tokie renginiai. Dabar populiariosios kultūros tradicijos sklinda akimirksniu, tad ir pas mus jos jau atkeliavo. O susidomėjusių šiuo renginiu tikrai netrūksta, ne tik Lietuvoje, bet ir iš užsienio. Sulaukiame ir daug laiškų iš įmonių, norinčių pristatyti savo veiklas ar produkciją. Kreipiasi net kaimyninių šalių atstovai, tad renginio lankytojai turės gausų pasirinkimą Kalėdinėms dovanoms“, – sako organizatoriai.

 „Kasdien atnaujiname informaciją apie renginį ir ko žmonėms bus galima tikėtis. Esame tikri, kad tokio renginio Lietuvoje dar nebuvo ir visi turės tiek veiklos, kad užteks visam savaitgaliui. Susitikimai su aktoriais, žaidimų zona, specialios kino erdvės, Cosplay konkursas, komiksų piešimo zonos ir dar daug visko. Patirtis bus tikrai neįkainojama. Jau netrukus bilietai į renginį brangs, tad raginame suskubti ir nedvejoti“ – trumpai apie renginį sako organizatoriai.

Pigiausi bilietai į renginį jau netrukus baigsis ir nuo spalio 5 dienos pradedama prekyba brangesniais bilietais. Daugiau apie renginį ir jame vyksiančias veiklas galima rasti www.ccbaltics.com. Bilietus į „Comic Con Baltics“ platina www.tiketa.lt.

Nuorodos į atvykstančių svečių video kvietimus:

Ian Beattie: https://www.youtube.com/watch?v=UcTGZ-ioWzc

Eugene Simon: https://www.youtube.com/watch?v=U-_3v3Zwv1U

Josh Herdman: https://www.youtube.com/watch?v=_Q7bJ1rVECc

Gene Warren Jr. ir Gene Warren III: https://www.youtube.com/watch?v=-ZlmCV9l4rM

Komentarai