fbpx
Naujienos

„Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ pradeda antrąjį sezoną M. K. Čiurlionio namuose

Audrius Stonys
D. Matvejev nuotrauka

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kviečia kino mylėtojus į naują „Pasaulio kino vakarų“ sezoną su režisieriumi, aktyviu tarptautinio kino judėjimo dalyviu ir šių vakarų idėjos autoriumi Audriumi Stoniu.

Antrasis „Pasaulio kino vakarų“ sezonas M. K. Čiurlionio namuose žada tęsti užmiršto arba dažnai neatrasto kino lobyno, kino istorijos ir nevienspalvio turinio pasakojimų peržiūras bei kviesti kino bendruomenę burtis diskusijoms, dalintis patyrimais, ir, žinoma, gyventi dokumentiniu kinu. Jaukioje M. K. Čiurlionio namų salėje rodomos iš režisieriaus A. Stonio filmų kolekcijos, kurioje, kaip pats sako, ne tik dešimtmečiais nutolusi kino istorija, bet ir naujausi filmai, atrinktos kino juostos įkvėps kitokiems pokalbiams bei kurs erdvę naujų idėjų atradimams ir patyrimams.

Naująjį sezoną spalio 13 d., ketvirtadienį, 19 val. atidarys 2011 m. Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje už geriausią ilgametražį dokumentinį filmą apdovanota kino juosta „Sraigės planeta“ („Planet of Snail“, 2011). Pietų Korėjos režisieriaus Seung-jun Yi kūrinys nepaprastai jautriai pristato dviejų ypatingų, kitokių, nepaprastų žmonių meilės istoriją. Pagrindinis veikėjas Young-Chan, dar ankstyvoje vaikystėje praradęs regą ir klausą, gyvena tylos ir tamsos kiaute – „Sraigės planetoje“, kurioje kurtieji ir aklieji gyvena lėtą bei ramų gyvenimą. Visiškai izoliuotas nuo išorinio vaizdų ir garsų pasaulio, jaunasis korėjietis praranda viltį kada nors būti suprastam, atrastam ar mylimam, bet tada į jo gyvenimą įžengia angelas – moteris – būsima jo žmona Soon-Ho, kuri netrukus tampa neatskiriama jo gyvenimo dalimi, jo langu į pasaulį ir meilę.

M. K. Čiurlionio namai kviečia į filmo ir žiūrovo susitikimą, nes, kaip pažymi A. Stonys, kinas pats savaime neegzistuoja, kinui reikalingas žiūrovas. Po peržiūros tradiciškai bus kviečiama diskutuoti, dalintis mintimis ir užduoti klausimus Audriui Stoniui.

Filmo trukmė – 87 min., kalba – korėjiečių (su angliškais subtitrais ir sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą). Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos. Durys atidaromos 18.30 val.

Komentarai