fbpx
Naujienos

Pasaulyje pripažintas naujausias Šarūno Barto filmas pristatytas ir Lietuvoje (nuotraukos)

Filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ premjera Nuotraukų autorius – Greta Skaraitienė / Žmonės.lt
Filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ premjera
Nuotraukų autorius – Greta Skaraitienė / Žmonės.lt

Kelerius metus lauktas, jau Prancūzijoje, Brazilijoje, Izraelyje, Gruzijoje, Rusijoje, Lenkijoje parodytas Šarūno Barto filmas „Ramybė mūsų sapnuose“ („Peace To Us In Our Dreams“) spalio 8 d. vakarą pristatytas ir Lietuvos žiūrovams.

Š. Bartas – vienas žymiausių Lietuvos režisierių, kurio vardas puikiai žinomas ir už šalies ribų. Svarbiausiuose kino festivaliuose rodyti jo filmai ne kartą buvo apdovanoti, ne kitaip ir su aštuntuoju pilno metro filmu „Ramybė mūsų sapnuose“.

Rugsėjį Š. Bartas savo naujausią juostą pristatė Batumio nepriklausomo kino festivalyje (Gruzija) ir laimėjo geriausio režisieriaus prizą. O festivalyje „Kinošok“ (Anapa, Rusija) Š. Bartas pagerbtas specialiu kino spaudos prizu „Už bebaimę išpažintį“. Pagrindinėje „Kinošok“ konkursinėje programoje rodytos dramos operatoriui Eitvydui Doškui įteiktas Aleksandro Kniažinskio prizas už geriausią operatoriaus darbą.

Jau dabar „Ramybę mūsų sapnuose“ Prancūzijoje planuojama rodyti netgi 35 salėse. Tarp jų ir garsusis „Pompidou centras“, kuris ne tik parodys visą Š. Barto kinematografinę retrospektyvą, bet ir surengs jo fotografijų parodą ir išleis apie režisierių bei jo kūrybą knygą. Šiemet filmas dar bus parodytas Ispanijos, Portugalijos, Švedijos ir kitų šalių festivaliuose.

Į premjerą besirenkantys svečiai galėjo klausytis gyvai fortepijoninio trio „Thirty Fingers“ atliekamų kūrinių. Kolektyve smuiku griežia ir viena iš filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ aktorių Lora Kmieliauskaitė. Premjerinio seanso žiūrovai ją grojančią išvydo ir ekrane.

Tai neabejotinai asmeniškiausias Lietuvos režisieriaus kūrinys, kuriame susipina vaidybinis kinas, realaus gyvenimo dokumentika ir nematyti archyviniai kadrai iš asmeninių vaizdo įrašų kolekcijos. Prieš operatoriaus Eitvydo Doškaus kamerą stoja pats Š. Bartas (tai jo antras pagrindinis vaidmuo savo filme po „Sidabrine gerve“ už geriausią režisūrą apdovanoto „Eurazijos aborigeno“), pirmą kartą vaidinanti režisieriaus dukra Ina Marija Bartaitė, iki šiol kine nematyta dabartinė jo gyvenimo draugė smuikininkė Lora Kmieliauskaitė, dėl vienintelės scenos į Lietuvą specialiai atvykusi rusų aktorė Klaudija Koršunova („Sidabrinės gervės“ laureatė už geriausią vaidmenį filme „Eurazijos aborigenas“) ir net kino kūrėjo šuo.

Anksčiau nufilmuoti archyvinės medžiagos kadrai ekrane trumpam atgaivina trejų Š. Barto filmų aktorę ir I. M. Bartaitės mamą Jekateriną Golubevą („Trys dienos“, „Koridorius“, „Mūsų nedaug“), kurios jau ketveri metai nebėra gyvųjų pasaulyje.

 

„Ramybė mūsų sapnuose“ bus rodomas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Mažeikių kino teatruose. Filmo premjera – spalio 8 d. 19 val. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“. 

„Kino pavasaris distribution“ informacija

Komentarai

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.