fbpx
Naujienos, Pamatyk kine

„Pasiklydę vertime“: netipinis gidas po Japoniją

Kadras iš filmo „Pasiklydę vertime“
Organizatorių archyvas

Keliaudama po Japoniją, Sofia Coppola taip susižavėjo Tokijo atmosfera, kad nusprendė, jog norėtų sukurti filmą šiame mieste. Taip atsirado „Pasiklydę vertime“. Vos per 27 dienas nufilmuota juosta pavergė milijonų žiūrovų širdis. Didžiausi šio filmo gerbėjai jau spėjo įsigyti sparčiai tirpstančius bilietus į išskirtinius vasario 11 d. vyksiančius kino seansus „Forum Cinemas“ Vilniuje ir Kaune. Belaukiant seanso, rekomenduojame pasižvalgyti po labiausiai įsiminusias lokacijas, kurios sudaro asmeninį Sofios Coppolos gidą po Japoniją.

Prabangus „Park Hyatt“ viešbutis

Kadras iš filmo „Pasiklydę vertime“
Organizatorių archyvas

„Mane žavi, kad viešbučiuose nuolat sutinki vis tuos pačius žmones. Atsiranda savotiška draugystė, net jei nieko nepažįsti ir su niekuo nesikalbi. Užsieniečiui Japonijoje viskas atrodo iškreipta. Įžengi į kitą laiko juostą. Naktį pasiduodi refleksijoms apie savo gyvenimą“, – viename iš interviu yra prasitarusi filmo režisierė Sofia Coppola. Būtent taip jaučiasi ir „Pasiklydę vertime“ filmo herojai.

Bobas Tokijuje filmuojasi viskio reklaminiame klipe, o Šarlotė čia atvyko palaikyti kompaniją komandiruotėje esančiam vyrui. Billo Murray ir Scarlett Johansson įkūnijami herojai – žmonės, atsidūrę priešingose panašių situacijų pusėse: ji neseniai ištekėjo, o jo ryšys trunka jau daug metų. Jie išgyvena panašias problemas, kurias dar labiau padidina buvimas svetimame mieste. Abu jie apsistoja prabangiame „Park Hyatt“ viešbutyje, už naktį kuriame galima pakloti daugiau negu 600 Eur. „Tas viešbutis kažkuo specifiškas ir keistas. Miestas yra toks chaotiškas, o jis sukuria tylios salelės vidury Tokijo įspūdį“, –  prisimena Sofia Coppola. Ši filmo lokacija labai populiari tarp turistų iš viso pasaulio ne tik dėl šio filmo, bet ir dėl jame skambančios puikios gyvos muzikos.

Budistų šventyklos

Kadras iš filmo „Pasiklydę vertime“
Organizatorių archyvas

Įpusėjus viešnagei, Šarlotė nuvažiuoja traukiniu į senąją Japonijos imperijos sostinę – Kiotą. Tai šventyklų, rūmų ir sakės miestas, kuriame tradicijos dera su pažanga. Garsiojoje Nanzenji šventykloje, kuri buvo pastatyta XIII amžiuje imperatoriui Kamejama, Šarlote tampa tradicinės vestuvių ceremonijos liudininkė.

Ji taip pat apsilanko ganėtinai naujoje Heiano šventykloje. Kai sostinė buvo perkelta į Tokiją, Kioto valdžia išsigando, kad miestas praranda šlovę ir jėgą tiek kitų miesto žmonių, tiek savo gyventojų akyse. 1985 metais, siekiant paminėti 1100 metų sukaktį, kai Kiotas tapo Japonijos sostine, buvo nuspręsta surengti milžinišką festivalį. Festivalio metu buvo atidaryta specialiai pastatyta Heiano šventykla, skirta Kioto įkūrėjui imperatoriui Kammu. Heiano laikotarpio stiliaus statinys grąžina lankytojus į Kioto šlovės dienas.

Dar viena ramybės oazė – nedidelė šventykla Jōgan-ji. Scena, kurioje Scarlett Johansson herojė pirmą kartą pasirodo su skėčiu, nufilmuota šios šventyklos teritorijoje esančiose kapinėse.

Šiabu šiabu restoranas „Shabu-Zen“

Kadras iš filmo „Pasiklydę vertime“
Organizatorių archyvas

Paskutinį vakarą prieš Bobo išvykimą, filmo herojai nueina į „Shibuya Creston“ viešbutyje esantį šiabu šiabu restoraną „Shabu-Zen“. Vakarienės metu jie beveik nesikalba, o Bobas skundžiasi, kad maistą tenka gaminti patiems. Tai restoranas, kuriame patiekiamas tradicinis japonų patiekalas šiabu šiabu, o svečiai iš tiesų įtraukiami į gaminimo ritualą. Jiems atnešama plonai supjaustyta jautiena su įvairiomis daržovėmis, kurias reikia nuleisti į verdantį sultinį. Lietuviškai šiabu šiabu reiškia maždaug „pliaukšt pliaukšt“ – šis garsas susijęs su patiekalo gamybos procesu.

Šio patiekalo valgymo ritualai siekia dar XIII amžių ir tuometinę karo lauko virtuvę. Japonijoje iš Kinijos atkeliavęs šiabu šiabu išpopuliarėjo tik antrojoje XX a. pusėje, tačiau jau greitai paplito po visą pasaulį. Įdomu, kad šiuo metu šiabu šiabu restoranus dažnai įkuria nebepraktikuojantys sumo imtynininkai.

Karaokės klubas „Karaoke-Kan“

Kadras iš filmo „Pasiklydę vertime“
Organizatorių archyvas

Viena populiariausių pramogų Japonijoje – karaokė. Karaokės klubų tinklas „Karaoke-Kan“ nuomoja atskirus kambarius su karaokės aparatais. Tad jeigu jums gėda dainuoti šalia nepažįstamų, gali būti ramūs. Čia mokama už praleistą laiką, o ne už atliktų dainų kiekį. Beje, kai kuriuose privačiuose karaokės kambariuose, pavyzdžiui, 601-ame, kuriuo naudojasi Bobas ir Šarlotė, yra įrengtas langas, nukreiptas į neono spalva apšviestą miestą. Juostoje galima išgirsti Scarlett Johansson dainuojančią „The Pretenders“ kurinį „Brass in Pocket“, o Billas Murray atlieka britų roko grupės „Roxy Music“ dainą „More Than This“ ir Elvio Costello –„(What’s So Funny ‘Bout) Peace Love & Understanding“.

Išskirtiniai „Pasiklydę vertime“ seansai įvyks vasario 11 d. „Forum Cinemas“ kino teatruose Vilniuje, didžiausioje salėje, ir Kaune.

Filmo anonsas:

Bilietus galite įsigyti: http://www.forumcinemas.lt/Event/307545

Daugiau informacijos: http://www.facebook.com/events/471408493808924/

Išskirtinių filmų seansų serija „Pamatyk kine“ siekiama dideliame kino ekrane parodyti visų pamėgtas juostas. Specialiuose seansuose žiūrovai turėjo galimybę išvysti M. Curtizo „Kasablanką“, S. Lumeto „12 įtūžusių vyrų“, F. Capros „Nuostabų gyvenimą“, W. Wylerio „Kaip pavogti milijoną, A. Hitchcocko „Psichopatą“ ir „Langą į kiemą“, F. F. Coppolos „Šių dienų apokalipsę“, S. Leone „Gerą, blogą ir bjaurų“, S. Kubricko „Metalinį apvalkalą“, „Prisukamą apelsiną“ ir „Švytėjimą“, A. Tarkovskio „Stalkerį“, brolių Coenų „Didįjį Lebovskį“, Q. Tarantino „Bulvarinį skaitalą“ ir „Nužudyti Bilą 1-2“, S. Spielbergo „Šindlerio sąrašą“, J. G. Avildseno „Rokį“, D. Fincherio „Kovos klubą“, A. Tarkovskio „Stalkerį“ ir „Soliarį“, W. Friedkino „Egzorcistą“, J. Demme „Avinėlių tylėjimą“, R. Scotto „Svetimą“ ir P. Weiro „Trumeno šou“. Seansus organizuoja kino naujienų portalas KINFO.LT.

Komentarai