fbpx
Naujienos

Pasirašyta sutartis, teikianti vilčių jauniesiems lietuvių kino kūrėjams

LMTA ir AVAKA bendradarbiavimo sutartis
LMTA ir AVAKA bendradarbiavimo sutartis

Šį pirmadienį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių Asociacijos direktorius Darius Vaitiekūnas  pasirašė LMTA ir AVAKA bendradarbiavimo sutartį.

Šios sutarties tikslas – stiprinti audiovizualinių kūrinių sektorių, prisidėti prie jaunų autorių ir gamintojų profesinio ugdymo ir tiesioginio švietimo aktualiomis temomis, priartinti kūrybą prie praktikos.

„Džiaugiuosi prasidėjusiu bendradarbiavimu su AVAKA, kuris, neabejoju, suteiks taip reikalingų kino studentams žinių autorių teisių, o taip pat – pareigų srityje, padės susigaudyti sudėtingame ir painiame teisių apsaugos pasaulyje tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Šių žinių mūsų studentams studijų eigoje labai trūksta“, – teigė LMTA Kino ir TV katedros vedėja prof. Janina Lapinskaitė.

„Pasirašydami šią sutartį mes siekiame visapusiškai prisidėti prie jaunosios kartos kūrėjų tobulėjimo. Susitikęs su Kino ir TV katedros kolektyvu išgirdau poreikius ir lūkesčius, kuriuos kartu spręsti tikrai bus lengviau. AVAKA prisidės ne tik finansine parama, nors ir ji – labai svarbi, ypač studentų kuriamiems baigiamiesiems kino darbams, bet turime minčių kartu bendradarbiauti ir šviečiant jaunuosius kūrėjus autorių teisių temomis. Juk jie rytoj bus kino, televizijos produkcijos gamintojų pamaina ir, tikiuosi, mūsų asociacijos nariai“, – kalbėjo AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas.

Autorių teises administruojančios asociacijos AVAKA nariais gali tapti visi kino ir televizijos produkcijos kūrėjai. „Noriu pakviesti visus kuriančius autorius savo teisėmis pradėti rūpintis jau dabar ir suskubti tapti AVAKA nariais, kadangi po spalio mėnesio pradėsime ruoštis autorinio atlyginimo paskirstymui, kurį galėsime išmokėti tik AVAKA nariams“, – sakė D. Vaitiekūnas.

 

 

Komentarai