fbpx
Lietuvių kino filmai, Naujienos

Pasirodė devyni intriguojantys ir ant kino juostos nufilmuoti Romo Zabarausko filmo „Streikas“ kadrai

Kadras iš filmo „Streikas“  aktoriai Ebeneezer Nii Sowah Beata Tiškevič
Kadras iš filmo „Streikas“ pagrindius vaidmenis atliekantys aktoriai Ebeneezer Nii Sowah ir Beata Tiškevič


Režisieriaus Romo Zabarausko debiutinio ilgo metražo filmas „Streikas“ artėja prie finišo tiesiosios. Įpusėjus baigiamiesiems montažo darbams, filmo kūrėjai nusprendė pasidalinti devyniais intriguojančiais filmo kadrais, kuriuos iki šiol matė vos keli kūrybinės grupės nariai.

Nors filmavimo darbai baigėsi dar spalį, iki vaizdų teko gerokai palaukti. Lietuvoje kino juostų ryškinimo laboratorijos nėra, o lietuvių pamėgta Lenkijos laboratorija šią vasarą taip pat užsidarė. Galiausiai „Streiko“ juostas teko ryškinti Belgijos Dejonghe šeimos kompanijoje.

„Pats autobusu važiavau į Briuselį su kino juostų pilnu lagaminu, kad nerizikuotume jų peršviesti ar kitaip sugadinti siuntimo metu… Nuskanavus juostos buvo siunčiamos į Niujorką, kur nauja technologija atliekamas palyginus nebrangus, bet itin kokybiškas „2K“ rezoliucijos ryškinimas“, komentavo filmo režisierius R. Zabarauskas.

Nors režisierių daugelis bandė įkalbėti nefilmuoti ant “senamadiškos” ir brangios kino juostos bei pereiti prie skaitmeninio formato, R. Zabarausko manymu, toks sprendimas atsipirks su kaupu.

„Tik po kelių savaičių pats pamačiau mūsų ilgo darbo rezultatą… Ir galiu pasakyti, kad sprendimo filmuoti ant kino juostos tikrai nesigailiu. Dabar dažnai sakoma, kad nebeįmanoma atskirti juostos nuo skaitmeninio formato. Mano manymu, tai yra nesąmonė. Skirtumas tikrai yra, ir kartais tai ne matematinis skirtumas, bet tu gali tai pajusti. Vyresnė karta, kuri dar atsimena, ką reiškia fotografijų ryškinimas ir koks svarbus tada tampa kiekvieno kadro tikslumas, supras, ką turiu omeny…”, romantiškai reziumavo jaunas menininkas.

Paviešintuose kadruose – pagrindinis „Streiko“ veikėjas, niujorkietis DJ‘ėjus Luke (Ebeneezer Sowah), jo susitikimas su tėvų nuslėpta močiute iš Lietuvos (Olita Dautartaitė), o taip pat su žavia „klubinėtoja“, reklaminių tekstų kūrėja Marta (Beata Tiškevič).

Kadruose matome ir antro plano veikėją Andy (Šarūnas Zenkevičius) – agresyvų elektroninės muzikos talentų vadybininką, niekaip nesusitaikantį su savo homoseksualumu, bei Vilniaus merą (Sakalas Uždavinys), kuris Luke netikėtai pasiūlo būti naujo elektroninės muzikos klubo vadovu.

Atsakymai į visus filme „Streiko“ užduotus klausimus ir persipynusių siužeto linijų paslaptis Lietuvos kino teatruose paaiškės 2013‘ųjų pavasarį.

Kadrai iš filmo:

 

 Fimo „Streikas“  kūrėjų informacija

Komentarai