fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos

Pasirodė Arūno Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ anonsas

Kiekvieną žodį apie Arūno Matelio filmą Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta gaudantys dviračių sporto ir kino gerbėjai pagaliau turi, ką pažiūrėti belaukdami filmo premjeros Lietuvoje. Režisierius pristato filmo anonsą, kuriame žvelgia į nematomą prestižinių lenktynių Giro dItalia pusę ir gregorius dviratininkus, pasiryžusius aukoti savo rezultatą dėl kito sėkmės.

„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ Lietuvos kino teatruose pasirodys vasario 9-ąją. Dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių šešėlyje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.

„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ jau įvertinti 3 tarptautiniais apdovanojimais, o komplimentų jam negaili kino ir sporto bendruomenės autoritetai. „71 minutė alsuojanti tikrumu,“ – neslepia „Giro d’Italia“ ir „Tour de France“ nugalėtoja Edita Pučinskaitė. „Filmas, pakeičiantis suvokimą apie laimėtoją. Nuostabu būti lūzeriu“, – mano pasaulio kalnų dviračių sporto čempionas Elijus Čivilis.

„Filmas pakeri, net jei nesi dviračių lenktynių gerbėjas ir pats nevažinėji dviračiu, nes jis pasakoja apie tikrą aistrą ir pasiaukojimą bendram siekiui. Pasiaukojimą kitam žmogui“, – teigia filmą geriausio dokumentinio filmo prizu apdovanojęs tarptautinio Varšuvos kino festivalio direktorius Stefanas Laudynas.

Beveik 8-erius metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas – didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, kurio gamyboje dalyvavo net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.

Filmo puslapis internete: wonderfullosers.com

Komentarai