fbpx
Reportažai

Paskelbtas Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimo laureatas

 

„Česlovo Milošo amžius“ plakatas
Filmo „Česlovo Milošo amžius“ plakatas
„UNNECESSARY FILMS“ archyvas

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau keturioliktą kartą buvo paskelbtas Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausią Sąjungos narių sukurtą kinematografijos kūrinį (kūrybinį darbą). Režisierius Gytis Lukšas paskelbė, kad komisija vieningai paskyrė apdovanojimą Juozo Javaičio ir Prano Morkaus dokumentiniam filmui „Česlovo Milošo amžius“.

Juozas Javaitis – kino, teatro ir televizijos režisierius, scenaristas, prodiuseris, sukūręs gausybę dokumentinių filmų ir apybraižų televizijai, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Atsiimdamas apdovanojimą, režisierius dėkojo Lietuvos vyriausybei, finansavusiai šį projektą, visiems prisidėjusiems prie filmavimo, savo dukrai Ievai, kuri dirbo asistente, bei pačiam Česlovui Milošui.

Iškilmių metu Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus taip pat paskelbė savo apdovanojimą „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau ketvirtus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams. Šiais metais apdovanojimas skirtas neseniai mirusiai aktorei Eugenijai Pleškytei, kurios atminimas pagerbtas tylos minute.

Kam šiemet įteikti Kinematografininkų sąjungos apdovanojimą, sprendė komisija, kurioje – penki kino profesionalai: kino operatorius Zigmas Gružinskas, kino kritikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė, dailininkas Augis Kepežinskas, režisierius Ignas Miškinis, kino kritikas Linas Vildžiūnas (komisijos pirmininkas).

Komentarai