fbpx
Naujienos

Paskelbtas Lux kino apdovanojimų nugalėtojas

Kadras iš filmo „Tonis Erdmanas“ Šaltinis - nofilmschool.com
Kadras iš filmo „Tonis Erdmanas“
Šaltinis – nofilmschool.com

Europos Parlamento organizuojamuose Lux kino apdovanojimuose šiais metais nugalėtoju tapo Maren Ade filmas „Tonis Erdmanas“ (Tonni Erdmann, 2016), pasakojantis apie bandančius susigrąžinti ryšį tėvo ir dukros tragikomiškus santykius. Kanų FIPRESCI „Grand Prix“ nugalėtojas ir šiais metais Vokietijos kandidatas „Oskarams“ aplenkė kitus du nominuotus filmus – „Kai atmerkiu akis“ (A peine j’ouvre les yeux, 2016) ir „Mano, Cukinijos, gyvenimas“ (Ma vie de courgette, 2016).

Europos Parlamento Lux kino apdovanojimai šiais metais švenčia savo dešimties metų jubiliejų. Apdovanojimų tikslas – skatinti kultūrinę ir kalbinę įvairovę bei padidinti europietiškų filmų platinimą. Iš dešimties oficialios atrankos filmų trys yra nominuojami ir Europos Parlamento nariai iš jų išrenka galutinį nugalėtoją. Trys nominuoti filmai yra rodomi visose Europos Sąjungos šalyse ir yra išversti į 24 kalbas. Apdovanojimų nugalėtojo filmas yra pritaikomas klausos ir regos negalias turintiems žmonėms.

Lietuvoje Lux kino dienos vyks lapkričio 25–27 dienomis Vilniuje („Skalvija“), Kaune („Forum Cinemas“) ir Panevėžyje („Garsas“).

https://www.facebook.com/events/370638866618077/ Lux kino dienų renginiai Lietuvoje

Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai