fbpx
Berlinalė, Filmų apžvalgos, Naujienos, Svetur

Paskelbti 2017 m. Berlyno kino festivalio nugalėtojai

Kadras iš filmo „Apie kūną ir sielą“
Šaltinis – berlinale.de

Vasario 18 dieną „Berlinale Palast“ vykusioje uždarymo ceremonijoje tarptautinės žiūri pirmininkas Paulas Verhoevenas paskelbė geriausią šių metų festivalio filmą. Juo tapo vengrų režisierės Ildiko Enyedi filmas „Apie kūną ir sielą“ (On Body and Soul/Testről és lélekről, 2017), pasakojantis dviejų žmonių meilės istoriją. „Mes norėjome jums pristatyti paprastą kaip vandens stiklinė filmą. Ir aš, ir mano komanda juo tikėjome, tik nežinojome, ar žiūrovai prie mūsų prisijungs“, – atsiimdama apdovanojimą džiaugėsi režisierė.

Didysis žiūri prizas buvo įteiktas režisieriui Alainui Gomis už filmą apie dainininkę ir jos sunkų gyvenimą „Felicitė“ (Félicité, 2017). Žinoma lenkų režisierė Agnieszka Holland gavo Alfredo Bauerio prizą, kuris skiriamas filmams atveriantiems naujas perspektyvas. Geriausiu režisieriumi tapo „Auksinio lokio“ favoritu laikytas Aki Kaurismäki už filmą „Kita vilties pusė“ (Toivon tuolla puolen, 2017), su humoru pažvelgiančiu į pabėgėlių situaciją.

Kadras iš filmo „Naktį viena paplūdimyje“
Šaltinis – berlinale.de

Filmo „Naktį viena paplūdimyje“ (Bamui haebyun-eoseo honja, 2017) aktorė Kim Min-hee buvo išrinkta geriausia šių metu aktore, o Georgas Friedrichas, suvaidinęs tėvą filme „Ryškios naktys“ (Helle Nächte, 2017), tapo geriausiu aktoriumi. Vienu festivalio favoritu laikytas Sebastiano Lelio filmas „Nuostabi moteris“ (Una mujer fantástica, 2017) laimėjo geriausio scenarijaus kategorijoje, o sunkiausiai nuspėjamoje meninio įnašo kategorijoje apdovanota Dana Bunescu už montažą filme „Ana, mano meilė“ (Ana, mon amour, 2017).

Tarptautinę žiūri šiais metais sudarė režisierius Paulas Verhoevenas, prodiuserė Dora Bouchoucha Fourati, menininkas Olafur Eliasson, aktorės Maggie Gyllenhaal ir Julia Jentsch, aktorius Diego Luna ir režisierius Wangas Quan‘ans. 68-asis Berlyno kino festivalis vyks 2018 metų vasario 15 – 25 dienomis.

Komentarai