fbpx
Berlinalė, Festivaliai, Naujienos, Svetur

Paskelbti 2018 m. Berlyno kino festivalio nugalėtojai

Kadras iš filmo „Neliesk manęs“
Šaltinis: berlinale.de

Šeštadienio vakarą Berlyne išdalinti apdovanojimai geriausiems šių metų Berlinalės filmams.

Geriausiu debiutiniu filmu išrinkta rumunų režisierės Adinos Pintilie „Neliesk manęs“ (Touch Me Not, 2018). „Labai tikimės, kad šis filmas pasieks kino teatrus ir platesnę auditoriją, kadangi režisierė jį kūrė žmonėms“, – dėkojo filmo prodiuserė. Šis kūrinys tarptautinės žiuri taip pat išrinktas geriausiu konkursinės programos filmu.

Geriausiais scenarijaus autoriais išrinkti Maneul Alcala ir Alonso Ruizpalacios už filmą „Muziejus“ (Museo, 2018). Anthony Bajonas išrinktas geriausiu aktoriumi už filmą „Malda“ (La prière, 2018), o geriausia aktore tapo Ana Brun už vaidmenį „Paveldėtojos“ (Las Herederas, 2018). Filmas „Paveldėtojos“ taip pat laimėjo Afredo Bauerio prizą.

Wesas Andersonas išrinktas geriausiu režisieriumi už animacinį filmą „Šunų sala“ (Isle of Dogs, 2018). Didysis žiuri prizas atiteko lenkų režisierei Malgozatai Szumowskai už filmą „Veidas“ (Twarz, 2018).

Kadras iš filmo „Muziejus“
Šaltinis: berlinale.de

Apdovanojimas už meninį indėlį įteiktas kostiumo ir aikštelės dailininkei Elenai Okopnajai už filmą „Dovlatovas“ (Dovlatov, 2018). „Šis filmas man buvo didelis iššūkis. Mes turėjome mažai laiko ir pinigų, todėl norėčiau padėkoti, tiems, kurie liko su mumis ir mano vyrui, režisieriui Alexejui Germanui jaunesniajam“,  – teigė dailininkė.

Geriausiu dokumentiniu filmu išrinktas austrų režisierės Ruthos Beckermann filmas„Waldheimo valsas“ (Waldheims Walzer, 2018), pasakojantis apie 9-ojo Austrijos prezidentą Kurtą Waldheimą, kuris Antrojo pasaulinio karo metais buvo nacionalsocialistų partijos nariu.

Tarptautinę žiuri šiais metais sudarė vokiečių režisierius Tomas Tykweris, aktorė Cécile de France, Chema Prado, prodiuserė Adele Romanski, Ryūichi Sakamoto, kino kritikė Stephanie Zacharek.

Komentarai