fbpx
1 Rekomenduojame, Naujienos

Paskelbti 96-ųjų „Oskarų“ nominantai

Kadras iš filmo „Prasti reikalai”

Šiandien sausio 23 d. paskelbti 96-tųjų „Oskarų“ nominantai. Daugiau nominacijų pelnė – „Openheimeris“ (Oppenheimer) – 13, „Prasti reikalai“ (Poor Things) – 11, „Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon)  – 10, „Barbė“ (Barbie) – 8, „Maestro“ (Maestro) – 7. „Amerikietiškas skaitalas“ (American Fiction), „Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall), „Svajonių atostogos“ (The Holdovers) ir „Interesų zona“ (The Zone of Interest)  po 5 nominacijas. 

„Oskarai“ bus įteikti kovo 10 d. (kovo 11 d. Lietuvos laiku), ceremoniją jau ketvirtą kartą ves Jimmy Kimell.

Geriausiu vaidybiniu filmu pretenduoja tapti:

„Amerikietiškas skaitalas“ (American Fiction) – prodiuseriai: Ben LeClair, Nikos Karamigios, Cord Jefferson ir Jermaine Johnson
„Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall) – prodiuseriai: Marie-Ange Luciani ir David Thion
„Barbė“ (Barbie) – prodiuseriai: David Heyman, Margot Robbie, Tom Ackerley ir Robbie Brenner
„Svajonių atostogos“ (The Holdovers) – prodiuseris Mark Johnson
„Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon) – prodiuseriai: Dan Friedkin, Bradley Thomas, Martin Scorsese ir Daniel Lupi
„Maestro“ (Maestro) – prodiuseriai: Bradley Cooper, Steven Spielberg, Fred Berner, Amy Derning ir Kristie Macosko Krieger
„Openheimeris“ (Oppenheimer) – prodiuseriai: Emma Thomas, Charles Roven ir Christopher Nolan
„Praėję gyvenimai“ (Past Lives) – prodiuseriai: David Hinojosa, Christine Vachon ir Pamela Koffler
„Prasti reikalai“ (Poor Things) – prodiuseriai: Ed Guiney, Andrew Lowe, Yorgos Lanthimos ir Emma Stone
„Interesų zona“ (The Zone of Interest) – prodiuseris: James Wilson

Geriausias vaidybinio filmo režisieriumi (-iais) pretenduoja tapti:

Jonathan Glazer – „Interesų zona“ (The Zone of Interest)
Yorgos Lanthimos – „Prasti reikalai“ (Poor Things)
Christopher Nolan – „Openheimeris“ (Oppenheimer)
Martin Scorsese – „Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon)
Justine Triet – „Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall)

Geriausia vaidybinio filmo aktore pagrindiniame vaidmenyje pretenduoja tapti:

Annette Bening – „Nyad“ (Nyad)
Lily Gladstone – „Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon)
Sandra Huller – „Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall)
Carey Mulligan – „Maestro“ (Maestro)
Emma Stone – „Prasti reikalai“ (Poor Things)

Geriausiu vaidybinio filmo aktoriumi pagrindiniame vaidmenyje pretenduoja tapti:

Bradley Cooper – „Maestro“ (Maestro)
Colman Domingo – „Rustin“ (Rustin)
Paul Giamatti – „Svajonių atostogos“ (The Holdovers)
Cillian Murphy – „Openheimeris“ (Oppenheimer)
Jeffrey Wright – „Amerikietiškas skaitalas“ (American Fiction)

Geriausių vizualiųjų efektų autoriais pretenduoja tapti :

„Kūrėjas“ (The Creator) – Jay Cooper, Ian Comley, Andrew Roberts ir Neil Corbould
„Godzilla Minus One“ (Godzilla Minus One) – Masaki Takahashi ir Tatsuji Nojima
„Galaktikos sergėtojai. III dalis“ (Guardians of the Galaxy Vol. 3) – Stephane Ceretti, Alexis Wajsbrot, Guy Williams ir Theo Bialek
„Neįmanoma misija: mirtinas atpildas. Pirma dalis“ (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1) – Alex Wuttke, Simone Coco, Jeff Sutherland ir Neil Corbould
„Napoleonas“ (Napoleon) – Charley Henley, Luc-Ewen Martin-Fenouillet, Simone Coco ir Neil Corbould

Geriausiu operatoriumi pretenduoja tapti:

„El Conde“ (El Conde) – Edward Lachman
„Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon) – Rodrigo Prieto
„Maestro“ (Maestro) – Matthew Libatique
„Openheimeris“ (Oppenheimer)  – Hoyte van Hoytema
„Prasti reikalai“ (Poor Things) – Robbie Ryan

Geriausiu montažo režisieriumi (-e), (-iais) pretenduoja tapti:

„Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall) – Laurent Sénéchal
„Svajonių atostogos“ (The Holdovers) – Kevin Tent
„Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon) – Thelma Schoonmaker
„Openheimeris“ (Oppenheimer) – Jennifer Lame
„Prasti reikalai“ (Poor Things) – Yorgos Mavropsaridis

Geriausiu (-e) pagrindiniu filmo dailininku (-e) ir aikštelių dekoratorius (-e) pretenduoja tapti:

„Barbė“ (Barbie) – Pagrindinė filmo dailininkė: Sarah Greenwood; Aikštelių dekoratorė: Katie Spencer
„Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon) – Pagrindinis filmo dailininkas: Jack Fisk; Aikštelių dekoratorius: Adam Willis
„Napoleonas“ (Napoleon) – Pagrindinis filmo dailininkas: Arthur Max; Aikštelių dekoratorė: Elli Griff
„Openheimeris“ (Oppenheimer)– Pagrindinė filmo dailininkė: Ruth De Jong; Aikštelių dekoratorė: Claire Kaufman
„Prasti reikalai“ (Poor Things) – Pagrindiniai filmo dailininkai: James Price ir Shona Heath; Aikštelių dekoratorė: Zsuzsa Mihalek

Geriausiais grimo ir šukuosenų autoriais pretenduoja tapti:

„Golda“ (Golda) – Karen Hartley Thomas, Suzi Battersby ir Ashra Kelly-Blue
„Maestro“ (Maestro) – Kazu Hiro, Kay Georgiou ir Lori McCoy-Bell
„Openheimeris“ (Oppenheimer) – Luisa Abel
„Prasti reikalai“ (Poor Things) – Nadia Stacey, Mark Coulier ir Josh Weston
„Sniego draugija“ (Society of the Snow) – Ana López-Puigcerver, David Martí ir Montse Ribé

Geriausiu animaciniu filmu pretenduoja tapti:

„Berniukas ir Garnys“ (The Boy and the Heron) –  Hayao Miyazaki ir Toshio Suzuki
„Stichijos“ (Elemental) – Peter Sohn ir Denise Ream
„Nimona“ (Nimona) – Nick Bruno, Troy Quane, Karen Ryan ir Julie Zackary
„Roboto svajonės“ (Robot Dreams) – Pablo Berger, Ibon Cormenzana, Ignasi Estapé ir Sandra Tapia Díaz
„Žmogus-voras: aplink multivisatą“ (Spider-Man: Across the Spider-Verse) – Kemp Powers, Justin K. Thompson, Phil Lord, Christopher Miller ir Amy Pascal

Geriausiu užsienio (ne JAV) vaidybiniu filmu pretenduoja tapti:

„Aš kapitonas“ (Io Capitano) (Italija) – režisierius Matteo Garrone
„Puikios dienos“ (Perfect Days) (Japonija) – režisierius Wim Wenders
„Sniego draugija“ (Society of the Snow) (Ispanija) –  režisierius J.A. Bayona
„Mokytojų kambarys“ (The Teachers’ Lounge) (Vokietija) – režisierė İlker Çatak
„Interesų zona“ (The Zone of Interest)  (Didžioji Britanija) – režisierius Jonathan Glazer

Geriausiu trumpametražiu dokumentiniu filmu pretenduoja tapti:

„The ABCs of Book Banning“ (The ABCs of Book Banning) – Sheila Nevins ir Trish Adlesic
„The Barber of Little Rock“ (The Barber of Little Rock) – John Hoffman ir Christine Turner
„Island in Between“ (Island in Between) – S. Leo Chiang ir Jean Tsien
„The Last Repair Shop“ (The Last Repair Shop) – Ben Proudfoot ir Kris Bowers
„Nǎi Nai & Wài Pó“ (Nǎi Nai & Wài Pó) – Sean Wang ir Sam Davis

Geriausiu pilnametražiu dokumentiniu filmu pretenduoja tapti:

„Bobi Wine: žmonių prezidentas“ (Bobi Wine: The People’s President) – Moses Bwayo, Christopher Sharp ir John Battsek
„Amžinoji atmintis“ (The Eternal Memory)
„Keturios dukros“ (Four Daughters) – Kaouther Ben Hania ir Nadim Cheikhrouha
„Nužudyti tigrą“ (To Kill a Tiger) – Nisha Pahuja, Cornelia Principe ir David Oppenheim
„20 dienų Mariupolyje“ (20 Days in Mariupol) – Mstyslav Chernov, Michelle Mizner ir Raney Aronson-Rath

Geriausia vaidybinio filmo daina pretenduoja tapti:

„The Fire Inside“ iš filmo „Flamin’ Hot“ (Flamin’ Hot) – Muzika ir žodžiai: Diane Warren
„I’m Just Ken“ iš filmo „Barbė“ (Barbie)– Muzika ir žodžiai: Mark Ronson, Andrew Wyatt
„It Never Went Away“ iš filmo „Amerikos simfonija“ (American Symphony) – Muzika ir žodžiai: Jon Batiste 
„Wahzhazhe (A Song For My People)“ iš filmo „Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon)– Muzika ir žodžiai: Scott George
„What Was I Made For?“ iš filmo „Barbė“ (Barbie) – Muzika: Andrew Wyatt, Finneas, Mark Ronson; Žodžiai: Billie Eilish O’Connell, Finneas O’Connell

Geriausiu antro plano aktoriumi pretenduoja tapti:

Sterling K. Brown – „Amerikietiškas skaitalas“ (American Fiction)
Robert De Niro – „Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon)
Robert Downey Jr. – „Openheimeris“ (Oppenheimer)
Ryan Gosling – „Barbė“ (Barbie)
Mark Ruffalo – „Prasti reikalai“ (Poor Things)

Geriausiu trumpametražiu animaciniu filmu pretenduoja tapti:

„Laiškas kiaulei“ (Letter to a Pig) – Tal Kantor ir Amit R. Gicelter
„Devyniasdešimt penki pojūčiai“ (Ninety-Five Senses) – Jerusha Hess ir Jared Hess
„Mūsų uniforma“ (Our Uniform) – Yegane Moghaddam
„Pachyderme“ (Pachyderme) –  Stéphanie Clément ir Marc Rius
„Karas baigėsi!“ (War Is Over!) – Dave Mullins ir Brad Booker

Geriausiu trumpametražiu veiksmo filmu pretenduoja tapti:

„Po to“ (The After)  – Misan Harriman ir Nicky Bentham
„Invincible“ (Nesunaikinamas) – Vincent René-Lortie ir Samuel Caron
„Laimės karys“ (Knight of Fortune) – Lasse Lyskjær Noer ir Christian Norlyk
„Raudona, Balta ir Mėlyna“ (Red, White and Blue) – Nazrin Choudhury ir Sara McFarlane
„Nuostabi Henry Sugar istorija“ (The Wonderful Story of Henry Sugar) – Wes Anderson ir Steven Rales

Geriausiu originaliu scenarijumi pretenduoja tapti:

„Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall)  Justine Triet ir Arthur Harari
„Svajonių atostogos“ (The Holdovers) – David Hemingson
„Maestro“ (Maestro) – Bradley Cooper ir Josh Singer
„Praeities šešėliai“ (May December) – Samy Burch
„Praėję gyvenimai“ (Past Lives) – Celine Song

Geriausiu adaptuotu kinui scenarijumi pretenduoja tapti:

„Amerikietiškas skaitalas“ (American Fiction) 
„Barbė“ (Barbie) 
„Openheimeris“ (Oppenheimer) 
„Prasti reikalai“ (Poor Things) 
„Interesų zona“ (The Zone of Interest) 

Geriausiu vaidybinio filmo originalaus muzikinio takeliu pretenduoja tapti:

„Amerikietiškas skaitalas“ (American Fiction)– Laura Karpman
„Indiana Džounsas ir lemties artefaktas“ (Indiana Jones and the Dial of Destiny) – John Williams
„Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon) – Robbie Robertson
„Openheimeris“ (Oppenheimer)  – Ludwig Göransson
„Prasti reikalai“ (Poor Things) – Jerskin Fendrix

Geriausiu vaidybinio filmo garso režisieriais pretenduoja tapti:

„Kūrėjas“ (The Creator)
„Maestro“ (Maestro)
„Neįmanoma misija: mirtinas atpildas. Pirma dalis“ (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1)
„Openheimeris“ (Oppenheimer) 
„Interesų zona“ (The Zone of Interest) 

Geriausiu vaidybinio filmo kostiumų dizainere/iu/iais pretenduoja tapti:

„Barbė“ (Barbie) – Jacqueline Durran
„Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon) – Jacqueline West
„Napoleonas“ (Napoleon) – Janty Yates ir Dave Crossman
„Openheimeris“ (Oppenheimer) – Ellen Mirojnick
„Prasti reikalai“ (Poor Things) – Holly Waddington

Geriausia antro plano aktore vaidybiniame filme pretenduota tapti:

Emily Blunt – „Openheimeris“ (Oppenheimer)
Danielle Brooks – „Purpurinė spalva“ (The Color Purple)
America Ferrera – „Barbė“ (Barbie)
Jodie Foster – „Nyad“ (Nyad)
Da’Vine Joy Randolph – „Svajonių atostogos“ (The Holdovers)

Komentarai
Kinas - man tai galimybė pamatyti pasaulį kitų žmonių akimis, kartais gražesnį - žavesnį, kartasi žiauresnį ir sukrečiantį iki sielos gelmių, tai galimybė nukeliauti, į bet kurį laikmetį, į bet kurią erdvę. KINFO - nes čia kinas gyvas, apie jį kalbama, rašoma, diskutuojama, apie jį skleidžiama žinia visiems bendraminčiams. Aš čia, nes norisi, kad apie kino pasaulį, egzistuojantį čia pat Lietuvoje ir tą už jūrų marių sužinotų kuo daugiau žmonių.