fbpx
Naujienos

Paskelbti kino festivalio GoDebut 2018 apdovanojimai

Festivalio GoDebut 2018 apdovanojimai

Pasibaigė trečiasis Europos kino festivalis GoDebut 2018, sulaukęs daugiau nei 700 debiutuojančių kino profesionalų filmų iš  visos Europos. Į pagrindinę konkursinę programą pateko virš 50 įvairaus žanro trumpametražių filmų iš 24 šalių, kurią vertino tarptautinė žiuri komisiją. Jos  sudėtyje tokie žinomi vardai kaip Nick Powell (D.Britanija) daugelio Holivudo filmų prodiuseris, buvęs Nacionalinės kino ir televizijos mokyklos direktorius, Enrico Vannucci  (Italija) vienas iš Venecijos kino festivalio organizatorių, programų sudarytojų, Paul Nethercott (JAV)  režisierius, daugelio kino festivalių nugalėtojas, „Nethercott“ kino studijos įkūrėjas ir vadovas,  Martina Meštrovič (Kroatija) žinoma šios  šalies  inovatyvių animacinių filmų kūrėja, Inesa Kurklietytė (Lietuva) režisierė, AMII medijų inkubatoriaus vadovė. Tarptautinės komisijos vienas svarbiausių  uždavinių buvo atrinkti ne tik  pagrindinio prizo –Auksinės Anikės- apdovanojimo nugalėtoją, bet ir paskelbti  kelių kitų nominacijų apdovanojimus, skirtus geriausiam inovatyviam, filmo-novelės ir trumpo metro filmo kūrėjui. Publikos žiuri, kurį sudarė įvairių profesijų ir akademinio jaunimo atstovai,  uždavinys buvo kiek kuklesnis- paskelbti Geriausią GoDebut 2018  publikos filmą ir Sidabrinės Anikės prizo nugalėtoją , o taip pat įvertinti atskirą konkursinę  Lietuvos kūrėjų programą, kurią  sudarė 11 atrinktų filmų. Jos nugalėtojui  publikos žiuri komisija skyrė specialų  apdovanojimą- Auksinį knechtą –kurį įsteigė  Lietuvos jūrų uosto direkcija. Ir štai Kultūros fabriko kino salėje rugsėjo 29 d.   žiuri iškilmingai paskelbė savo verdiktą.Tarptautinė žiuri komisija paskelbė:

Geriausias GoDebut 2018 Filmas inovacija

–  Nervai ant nervų /Nerves on Nerves- rež. Inze Alce Kazaka (Latvija), 2018

Geriausias  GoDebut 2018 Filmas novelė

–  Teksa /TEX- rež. Jonas Smulders (Olandija) 2017

Geriausias GoDebut 2018 Trumpas filmas

– Nakties šešėlis/Nghtshade- rež. Shady El-Hamus (Olandija), 2017

 Festivalio GoDebut 2018 Grand Prix-Auksinė Anikė

–  Laiko mašina/Tme machne- rež.Jan Bujnowski (Lenkija), 2017

Publikos žiuri savo balsus skyrė ir apdovanojimus skyrė šiems filmams:

Geriausias Go Debut 2018 Lietuvių filmas

– Paskutinė diena –  rež. Klaudija Matvejevaitė, 2017

Geriausias GoDebut 2018  Publikos filmas-Sidabrinė Anikė

Juosta/The Tape -rež. Serkan Fakili  (Turkija), 2018

Festivalio GoDebut 2018 apdovanojimai

Festivalis, kurio programoje buvo daugybė kitų renginių- NordBaltic projekto filmai, skirti Klaipėdai, prancūzų kino klasikos „Kino gurmanų“ filmų juostos, švedų kino klasikui I.Bergmanui skirtas  dokumentinis filmas „Įsibrovus pas Bergmaną“,  kūrybinės dirbtuvės, panelinės diskusijos , inovatyvus projektas – sferinis kinas ir  neformalios vakaronės, susitikimai profesionalų PROK klube puikioje Švyturys Brewery erdvėje, svečiams ir dalyviams paliko malonų įspūdį ir apie  jau tradicinį tampantį festivalį, jo dalykišką ir malonią atmosferą  ir apie Klaipėdą, mūsų pajūrį. 

Festivalio GoDebut 2018 apdovanojimai

Ir daugelis išreiškė norą vėl grįžti čia ir kitais metais.Festivalį finansavo Klaipėdos m. savivaldybė ir Lietuvos kino centras.

Komentarai