fbpx
Kino industrija, Naujienos

Paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos 2016 m. apdovanojimo laureatai

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai 2016
Džojos Barysaitės nuotrauka

Š. m. gruodžio 16-osios vakare Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau 18-ą kartą paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai.

Pagrindinis prizas atiteko režisieriaus Lino Mikutos filmui „Šaltos ausys“ – už jautrų ir brandų pasaulio matymą. Specialiuoju diplomu pažymėtas režisieriaus Igno Miškinio filmas „Karalių pamaina“ – už naujos lietuviško kino dramaturgijos paieškas. Antras specialusis diplomas paskirtas režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmui „Prisimenu motinos balsą“ – už profesionalų ir įtaigų išskirtinės asmenybės kino portretą.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai 2016
Džojos Barysaitės nuotrauka

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai skiriami už reikšmingiausius Sąjungos narių sukurtus kinematografijos kūrinius (kūrybinius darbus kine). 

Apdovanojimų laureatus paskelbė Apdovanojimo komisijos nariai – Valdas Jakniūnas (komisijos pirmininkas), kino kritikė Rūta Birštonaitė, kino kritikė Neringa Kažukauskaitė, kino režisierė Ramunė Rakauskaitė ir kino operatorius Viktoras Radzevičius.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus paskelbė savo apdovanojimą „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau aštuntus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams. Šiemet jis atiteko kino režisieriui Šarūnui Bartui.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai 2016
Džojos Barysaitės nuotrauka

Režisierius Rimantas Gruodis už nuopelnus dokumentiniam kinui 70-ojo jubiliejaus proga pagerbtas Lietuvos kultūros ministerijos padėkos raštu.

Iškilmingą apdovanojimų vakarą praturtino muzikinio kvarteto „Festivo“ koncertas.

Komentarai