fbpx
Naujienos

Paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimo laureatai

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai
Nuotraukos autorė: Lina Žižliauskaitė

Gruodžio 15-osios vakare Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau 19-ą kartą paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai.

Pagrindinis prizas atiteko kino režisieriui Arūnui Mateliui – už meistriškai realizuotą originalią idėją filme „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“.

Specialiaisiais diplomais apdovanoti: animacinio kino režisierius Ilja Bereznickas – už seną išmintį, nuskambėjusią naujai animaciniame filme „Ne ožkoje laimė“, ir kino kritikė Rasa Paukštytė – už Lietuvos kino kūrėjų įamžinimą leidinyje „Lietuvos kinematografininkai“.

Apdovanojimų laureatus paskelbė Apdovanojimo komisijos nariai – dailininkė-animatorė Jūratė Leikaitė (komisijos pirmininkė), kino kritikės Nijolė Andrijauskienė ir Auksė Kancerevičiūtė, kino dailininkė Janina Krasauskienė ir dokumentinio kino režisierius Linas Mikuta.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai
Nuotraukos autorė: Lina Žižliauskaitė

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus paskelbė savo apdovanojimą „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau devintus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams. Šiemet jis atiteko kino režisieriui Gyčiui Lukšui.

Vakaro svečiams specialią muzikinę programą dovanojo norvegų baritonas Stein Skjervold ir pianistas Rokas Zubovas.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai skiriami už reikšmingiausius Sąjungos narių sukurtus kinematografijos kūrinius (kūrybinius darbus kine). 

Apdovanojimo iškilmių partneris – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Apdovanojimo rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA. Informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Komentarai