fbpx
Kino industrija, Naujienos

Paskelbti „Sidabrinės gervės“ nominantai: „Nova Lituania“ varžysis 12-oje nominacijų

„Sidabrinės gervės“ pristatymas
Darius Vaitiekūnas ir Andrius Bialobžeskis

Naujajame sostinės Paupio kino teatre „Pasaka“ šiandien surengti nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ Nominantų pusryčiai, kurių metu paskelbta, kas lapkričio 22 d. varžysis dėl prestižinių statulėlių. Apdovanojimų šiemet planuojama teikti ypač daug.

„Vienas mūsų prioritetų buvo jautrumas kino industrijai ir kino kūrėjų poreikiams, – „Sidabrinės gervės“ spaudos konferencijoje kalbėjo apdovanojimų Atrankos komisijos pirmininkė, kino ir kultūros istorikė, dr. Lina Kaminskaitė. – Darbas buvo įdomus, o komisija – labai įvairi, atstovaujanti skirtingą kino skonį. Tos nominacijos, kurias šiandien matome, yra mūsų bendras dialogas.“

Paskelbta, kad šių metų „Sidabrinės gervės“ Atrankos komisijoje taip pat dirbo kino kritikas, VDU meno fakulteto dėstytojas Gediminas Jankauskas, animacinių filmų režisierius Ilja Bereznickas, kino rodytojas Raimundas Bilinskas, kino režisierius Gytis Lukšas, kino kritikas ir Europos kino akademijos narys Edvinas Pukšta, kino programų kuratorė Aistė Račaitytė, kino režisierius ir rašytojas Alvydas Šlepikas.

Apdovanojimus atgaivinusios asociacijos „AVAKA“ vadovas Darius Vaitiekūnas paskelbė, kad Atrankos komisija, atsižvelgdama į įspūdingą pateiktų filmų skaičių, priėmė sprendimą geriausio studento darbo ir geriausio ilgametražio vaidybinio filmo nominacijose neapjungti dviejų metų filmų ir teikti atskirus apdovanojimus už geriausius 2019 ir 2020 metų filmus. Be to, įvertintas lietuvių kino industrijos atstovų pastebimas indėlis į Europos ir pasaulio kiną, todėl bus teikiami apdovanojimai ir bendros gamybos, garso bei montažo režisierių nominacijose.

Pernai neįvykusi „Sidabrinių gervių“ apdovanojimų ceremonija stipriai nuliūdino kino kūrėjus. „Tačiau šiemet lietuviško kino vilties ir laimės paukštis grįžta“, – Nominantų pusryčiuose kalbėjo aktorius, „Sidabrinės gervės“ laureatas Andrius Bialobžeskis.

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimas

Apdovanojimų vairą perėmusiai asociacijai AVAKA teko viską pradėti nuo balto lapo. Buvo įdiegta inovatyvi skaitmeninė balsavimo sistema, savo kokybe prilygstanti didžiausiems Europos kino apdovanojimams. Siekiant maksimalaus skaidrumo, Atrankos komisijos darbo procesą prižiūrėjo tarptautinė audito kompanija „Grant Thornton Baltic“. Ji kontroliuos ir antrąjį etapą, kurį netrukus pradės Balsavimo komisija, o šios gretose – daugiau nei 100 kino industrijos profesionalų.

Kam atiteks „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai, paaiškės lapkričio 22 dieną Vilniuje. „Renginys pagal visus saugumo reikalavimus vyks „Siemens“ arenoje. Kad bus saugu, nereikia abejoti, nes tokioje erdvėje tikrai visi galės laikytis saugaus atstumo. Renginio globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas. Apdovanojimai vyks be publikos, tik su dalyviais. O gera žinia yra ta, kad Lietuvai renginį tiesiogiai transliuos TV3 televizija. Žiūrovai galės sirgti, gerąja prasme, už savo favoritus“, – sakė A. Bialobžeskis.

Planuojama, kad iškilmės truks 3 valandas. Programoje pasirodys ne tik visos Lietuvos mylimi aktoriai ir didžiausius kino darbus atlikę užkadrės žmonės, bet ir populiarūs atlikėjai. Apdovanojimų metu paaiškės „Sidabrinės gervės“ ir „Sidabrinės gervės kiaušinio“ nominacijų laimėtojai. Sužinosime, kam bus įteikta „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus, ir kas taps „Vox Populi“ kategorijos nugalėtoju.

Šiandien nominantų sąraše į daugiausiai gervių – net 12 pretenduoja režisieriaus Karolio Kaupinio ilgametražis vaidybinis filmas „Nova Lituania“. 

Komentarai