fbpx
Kino industrija, Naujienos, Sidabrinė gervė

Paskelbus „Sidabrinės gervės“ nominantus tarp Lietuvos kino profesionalų kilo nepasitenkinimas (atnaujinta)

Gegužės 2 dieną Lietuvos nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ organizatoriai paskelbė nominantų sąrašą. Kaip skelbia organizatoriai šiemet buvo sulaukta rekordinio kino paraiškų kiekio, net 64.

Komisija, kuri atrikino nominantus, sudarė operatorius Vilius Mačiulskis, režisierė, prodiuserė Jūratė Leikaitė, režisierius Linas Mikuta, kino kritikė Živilė Pipinytė, kino kritikė Elena Jasiūnaitė, prodiuserė Laura Almantaitė, aktorė Monika Valkūnaitė, kino kritikė ir kuratorė Mantė Valiūnaitė bei prodiuseris, Nepriklausomų prodiuserių asociacijos pirmininkas Martynas Mickėnas. Toliau, iki gegužės 28 d., nugalėtojus rinks iš Lietuvos kino industrijos profesionalų suburta balsavimo komisija, kurią sudarys Lietuvos kino industrijos institucijų deleguoti atstovai.

Tačiau ne visi liko patenkinti šiuo sprendimu ir apdovanojimų organizatoriai sulaukė kritikos iš ankstesnių metų „Sidabrinės gervės“ laureatų bei kino profesionalų, kad ne visi verti filmai buvo nominuoti. Bene pirmasis šia nuomone pasidalino režisierius Andrius Blaževičius socialiniame tinkle „Facebook“. Jis iškėlė klausimą kodėl nebuvo nominuotas režisieriaus Marato Sargsyano „Tvano nebus“, kurio premjera įvyko Venecijos kino festivalyje ir yra aplankęs ne vieną tarptautinį kino festivalį.

Jam pritarė šių metų pradžioje Sandanso kino festivalyje laimėjusi apdovanojimą už geriausią režisūrą – Marija Kavtaradzė. Ji teigia, kad nominuoti tikrai buvo ką.

Laurynas Bareiša, kurio filmas „Piligrimai“ praeitais metais laimėjo ne vieną „Sidabrinę gervę“, gavo kvietimą balsuoti ir juo nepasinaudos, kol anot L. Bareišos nebus ištaisytos organizatorių klaidos.

Klementina Remeikaitė, praeitais metais laimėjusi „Sidabrinę gervę“ už filmą „Piligrimai“ ir taip pat šiemet nominuota, prisideda prie Lauryno Bareišos boikoto ir kvestionuoja organizatorių komisijos sprendimus:

Kino kritikas ir tarptautinių festivalių programų sudarytojas Edvinas Pukšta, taip pat gavęs kvietimą balsuoti, kviečia apdovanojimų organizatorius imtis veiksmų ir reaguoti į susidariusią situaciją – suvienodinti nominantų skaičių kategorijose ir atkreipti dėmesį į atrankos kriterijus, kurių anot jo – nėra ir dažnai lemia asmeninės simpatijos.

Režisierė Austėja Urbaitė, kurios filmas „Per Arti“ ką tik pripažintas geriausiu konkursinės programos filmu Rytų ir Centrinės Europos festivalyje „Go East“, pat pat kviečia atreipti dėmesį į nominantų skaičių kategorijose.

Taip pat kviečiame pasiklausyti LRT radijo laidos „Pakeliui su klasika“, kurioje šiuo klausimu diskutavo AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas, režisierius Laurynas Bareiša ir „Sidabrinės gervės“ atrankos komisijos pirmininkas, prodiuseris Martynas Mickėnas. Laidos įrašą rasite čia.

O Robertas Nevecka, gavęs „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią studento darbą – „Sidabrinės gervės kiaušinį“, sukūrė „memą” šia tema.

Atnaujinta:

Penktadienio vakarą buvo sušauktas specialusis Atrankos komisijos ir organizatorių posėdis, kurio metu buvo papildytas nominantų sąrašas. Jį ir organizatorių komentarą apie šį sprendimą galite rasti čia.

 

 

Komentarai