fbpx
Naujienos

„Paskutinis gyventojas“ – jautrus kino pasakojimas ir Lietuvos indėlis

Akimirka iš filmo „Paskutinis gyventojas“ seanso
Nuotraukos autorė: Vilija Buivydė

Vakar kino teatre „Pasaka“ įvyko specialus bendros Armenijos ir Lietuvos gamybos filmo „Paskutinis gyventojas“ seansas. Jį, kartu su kino gamybos įmone „Artbox“ ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga, organizavo Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje.

Seanse dalyvavo Armėnijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Tigran Mkrtchyan, filmo režisierius Jivan Avetisyan, aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, filmo prodiuseris Kęstutis Drazdauskas ir kiti kviestiniai svečiai.

Kino kūrėjai sveikino visus susirinkusius ir džiaugėsi galimybe parodyti šį filmą ir Lietuvoje. „Nors aš šį filmą mačiau jau keturiose valstybėse, tačiau namuose jaudulys visados – pats didžiausias“, sakė Kęstutis Drazdauskas.

„Paskutinis gyventojas“ – tai itin jautrus ir asmeniškas pasakojimas apie du vyrus, azerą Ibrahimą ir armėną Abgarą, kurie, įsiliepsnojus etniniam konfliktui, savo gyvybės kaina išsaugo žmogiškąsias vertybes, tikrą draugystę ir ištikimybę.

Filmo veiksmas vyksta praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pabaigoje Kalnų Karabache kilusio etninio konflikto fone. Dar ir šiandien, praėjus jau daugiau nei 20 metų nuo 1994-aisiais įsigaliojusių paliaubų, žmonės gyvena įtampoje ir nežinioje dėl krašto ateities, o iki galo neišspręstas konfliktas vis iššaukia naujų smurto proveržių.

Pagrindinius vaidmenis filme atliko žymūs aktoriai Aleksandr Khachatryan ir Homayoun Ershadi bei Lietuvos aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. Lietuvoje atliktiems montažo darbams vadovavo montažo režisierius Eimantas Belickas. Filmo muzikos autorius – garsios Amerikos roko grupės „System of a Down“ vokalistas Serj Tankian. Armėniškų šaknų turintis kompozitorius filmo garso takelį įrašė su nacionaliniu Armėnijos filharmonijos orkestu. 

„Paskutinio gyventojo“ tarptautinė premjera įvyko 2017 m. Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje. Filmas rodytas Jungtinėse Amerikos Valstijose, Libane, Irane, Olandijoje, Suomijoje, Švedijoje ir kitose šalyse. Praėjusiais metais tarptautiniame Skandinavijos kino festivalyje „Paskutinis gyventojas“ buvo apdovanotas geriausio filmo ir geriausio aktoriaus kategorijose.

Komentarai