fbpx
Naujienos

Pavasarinė lietuvių animacijos programa iš Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“

Kadras iš filmo „Varpo pelkė“  Festivalio „Tindirindis“ archyvas
Kadras iš filmo „Varpo pelkė“
Festivalio „Tindirindis“ archyvas

Programoje pamatysite lietuvių debiutantų filmus ir profesionalų darbus, kurie buvo sukurti didžiulio entuziazmo ir meilės kinui dėka.

Debiutiniai festivalio „Tindirindis 2013“ filmai džiugina temų ir grafinio sprendimo originalumu. Urtės Budinaitės „Nepriklausomybės diena“, kuris 2012 metais sugavo „Sidabrinę gervę“ už geriausią metų animacinį filmą, Ievos Miškinytės debiutinis filmas „Saga“ – laimėjo prizą už geriausią metų debiutą festivalyje „Tindirindis“.

Patiems brangiausiems žiūrovams – vaikams – šilti ir linksmi filmai, surinkti šioje programoje. Valento Aškinio ir Jūratės Leikaitės Aškinienės „Senelės pasaka“ – tai Salomėjos Nėries poemos ekranizacija, pilna Kalėdinės dvasios. Šiam filmui muziką parašė Laimis Vilkončius, o dainelę sudainavo Neda Malūnavičiūtė. Žiuri filmą apdovanojo didžiuoju prizu kaip geriausią profesionalų animacinį filmą.

Programoje pamatysite Antano Skučo „Ar jūs žinot tą dainelę?“ ir „Varpo pelkė“, Iljos Bereznicko „Bumerangas“, Nijolės Valadkevičiūtės „Romantinė mozaika“, Valento Aškinio ir Andrejaus Ignatenko filmą „Kaip uždaryti skardines“ (iš  bendros gamybos serialo „Novatoriai“).  Programą papuoš ir ankstesnių metų festivalio „Tindirindis“ nugalėtojai, – tai Vladislavo Berežoko filmas „Kiškio kopūstai“, kuris buvo geriausias 2011 metų profesionalų darbas.

Pavasarinę lietuvių animacijos programą Kino klube pristatys animacinio kino režisieriai Valentas Aškinis ir Jūratė Leikaitė-Aškinienė.

Kviečiame pasidžiaugti gražia animacija!

Lietuvos kinomatografininkų sąjungos informacija

Komentarai