fbpx
Naujienos

Pavasaris ateina visiems! – „Kino pavasario“ seansai senjorams

Kadras iš filmo „Ji“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Tradiciškai, jau trečius metus „Kino pavasaris“ kviečia į popietinius seansus senjorams „Skalvijos“ kino centre. Tai tikslingai vyresnio amžiaus žiūrovams parinkti kino pasakojimai meilės, moralinių dilemų, santykių su šeima, artimaisiais temomis. Specialūs festivalio seansai senjorams prasidės kovo 23 d. ir tęsis iki balandžio 6 d. Bilietus į juos bus galima įsigyti už specialią kainą.

Festivalio dieniniuose seansuose senjorams bus parodyta 11 filmų. Pirmasis „Ledi Makbet“ (rež. William Oldroyd) pasakos apie nepaklūstančios nurodymams moters maištą prieš XIX a. visuomenės normas. Nepasiduoti ir nepaleisti savo svajonės įkvėps „Tarp mūsų“ (rež. Maysaloun Hamound), pasakojantis apie tris merginas palestinietes kovojančias už teisę pasirinkti ir kontroliuoti savo asmeninį gyvenimą. Pasipriešinimo prieš socialinę tikrovę temą tęs „Aš nesu ponia Bovari(rež. Xiaogang Feng) herojė Li, kuri siekdama atgauti orumą po fiktyvių skyrybų su neištikimu vyru, sudrebina visą Kinijos teisinę sistemą, kurioje veši biurokratinis absurdas ir archajiški prietarai apie moteris.

Filmo „Ledi Makbet anonsas:

Šeimos dramas kvies išgyventi Rumunijos kino kūrėjai. Korupcijos, atsakomybės ir tėvystės temą nagrinės drama „Baigiamieji egzaminai“ (rež. Cristiano Mungiu), už kurią Mungiu buvo pripažintas geriausiu 2016 m. Kanų režisieriumi ir „Sieranevada“ (rež. Cristi Puiu), kuris apie šeimos, artimųjų santykius atskleis subtiliai, giliai psichologiškai.

Seansuose senjorams netruks komedijų ir netgi absurdo komedijų. Viena iš jų, tai dinamiška ir romantiška situacijų komedija „Pasiklydę Paryžiuje“ (rež. Fiona Gordon, Dominique Abel) kvies į kasdienes situacijas pažvelgti kitaip. Stereotipus laužys absurdo komedija „Vertikali būsena“ (rež. Alaino Guiraudie), o puikiai suvaidinta, jaudinanti, tuo pačiu ir juokinga, ir rimta komedija „Tobuli melagiai“ (rež. Paolo Genovese), kels klausimą: kaip gerai pažįstate savo geriausią draugą ar antrąją pusę?

Filmo „Pasiklydę Paryžiuje“ anonsas:

Programoje senjorai pamatys filmus su ryškiomis kino žvaigždėmis, įvertintus tarptautiniais kino apdovanojimais. Vienas iš jų, šių metų „Kino pavasario“ atidarymo filmas, geriausias praėjusių metų prancūziškas filmas „Ji“ (rež. Paul Verhoeven), laimėjęs du „Auksinius gaublius“ ir nominuotas „Oskarui“. Visą Prancūzijos aktorių žvaigždyną Nathalie Baye, Léa Seydoux, Vincent Cassel, Marion Cotillard išvys filme „Tai tik pasaulio pabaiga“ (rež. Xavier Dolan). Filmas Kanuose pelnė antrą pagal svarbą apdovanojimą Didįjį žiuri prizą.

Filmo „Ji“  anonsas:

Ir galiausiai nebylus animacinis filmas „Raudonas vėžlys“ (rež. Michael Dudok de Wit) kartu su filmo herojumi kvies susidurti su gaivališka gamta ir pasinerti į tykią, paslaptingą atmosferą.

Pateikus pensininko pažymėjimą, bilieto kaina į „Kino pavasario“ senjorų seansus – 1,50 Eur.

Komentarai