fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos

„Pelėdų kalnas“ – žiūrimiausias filmas antrą savaitgalį iš eilės

„Pelėdų kalnas“
Nuotraukos autorius: Lukas Juzėnas

Aštrias diskusijas kelianti ir abejingų nepaliekanti režisieriaus Audriaus Juzėno istorinė pokario meilės drama „Pelėdų kalnas“ tapo ne tik žiūrimiausiu savaitės filmu, tačiau ir daugiausiai į kino sales pritraukusiu filmu antrąjį savaitgalį iš eilės.  Vienų peikiamą, kitų – giriamą, tačiau įvairiausio spektro emocijas keliantį filmą per dešimt dienų pamatė jau daugiau kaip 48 tūkst. žiūrovų.  

„Pelėdų kalnas“ nukelia į 1947–1953 metų Lietuvą, kai Antrojo pasaulinio karo chaosą ištvėrusi jaunoji karta turėjo rinktis tarp emigracijos, traukimosi į mišką ir prisitaikymo tuometinėje okupuotoje šalyje. Tai pokario meilės drama, kurioje telpa daugybė siužetinių linijų. Filmas pasakoja apie meilės trikampį tarp partizano Šmelingo, pasirinkusio pasiaukojantį partizaninį žygį į Vakarus tam, kad būtų nunešta žinia laisvam pasauliui ir JAV kongresui apie Baltijos šalių nepriklausomybės siekį bei Kremliaus nusikaltimus. Tai pasakojimas, apie tokius kaip gimnazistas Tadas, įsimylėjusiu Ritą, kuris maištavo tyliai, be ginklo, stengdamasis išgyventi. Tai pasakojimas apie tuos, kurie vylėsi laimės, mylimojo ar mylimosios, oraus gyvenimo, apie tuos, kurie savo sudaužytų likimų fone pasidavė, apie sulaužytą pokario tautą. Tai pasakojimas apie žmones, kur kiekvienas atrado savo būdus, išraiškos formas pasakyti ar perteikti tai, kas jiems nepriimtina, kai kartais negali to pasakyti garsiai.

Kad ir kokį kelią pasirinko kiekvienas iš filmo herojų, laisvės troškimo negalėjo numalšinti niekas. Režisierius visapusiškai atskleidžia pokario kartos veidą, išgyventas emocijas, kovos už laisvę ar būtį ir baimės atmosferą – baimės, taip ir nenumalšinusios nenumaldomo laisvės šauksmo.

Komentarai