fbpx
Naujienos, Pamatyk kine

Penki faktai, kuriuos reikia žinoti prieš „Kasablankos“ seansus Vilniuje ir Kaune

Kadras iš filmo „Kasablanka“

Tik rugsėjo 18-19 d. pirmą kartą Lietuvos kino teatrų ekranuose bus parodyta viena iš gražiausių meilės istorijų kino pasaulyje. Kino seansų serija „Pamatyk kine“ rodo Michaelio Curtizo juostą „Kasablanka“ (Casablanca, 1942).

„Tu turi tai prisiminti…“, – tokiais žodžiais prasideda žymiausia filmo daina „As Times Goes by“, kurią pianinu kavinėje „Rick’s Cafe Americain“ skambina muzikantas Semas.

Susipažinkite su 5-iais faktais, kuriuos apie šį nuostabų kino klasika tapusį filmą privalu žinoti kiekvienam save gerbiančiam kino žiūrovui.

#1 Filmas nebuvo nufilmuotas Maroke

Kasablankoje, Maroko vakarinėje dalyje esančiame mieste, gyvena šiek tiek daugiau gyventojų nei visoje Lietuvoje – daugiau nei 3 mln. Baltų namų miestas (ispaniškai casa blanca reiškia „baltas namas“) – didžiausias Maroke. Nors filmo veiksmas vyksta Kasablankos mieste, tačiau iš tiesų jis buvo nufilmuotas kitoje Atlanto pusėje, JAV esančioje „Warner Bros“ studijoje. Vis dėlto Maroke buvo nufilmuoti kiti kino klasikos perlai – „Arabijos Lorensas“ (Lawrence of Arabia, 1962), Alfredo Hitchcocko „Žmogus, kuris žinojo per daug“ (The Man Who Knew Too Much, 1956) – ir naujesni filmai kaip „Mumija“ (Mummy, 1999), „Gladiatorius“ (Gladiator, 2000), „Juodojo vanago žūtis“ (Black Hawk Down, 2001), „Babelis“ (Babel, 2006) ir „Seksas ir miestas 2“ (Sex and the City 2, 2010).

#2 Norėjo, kad filmo perdirbinį sukurtų prancūzų Naujosios bangos ikona François Truffaut

1973-aisiais kino studijos „Warner Bros“ vadovas pasiūlė sukurti legendinės meilės istorijos perdirbinį. Režisierius nesutiko teigdamas, kad „Kasablanka“ nėra jo mėgstamiausias filmas, kuriame vaidino Humphrey Bogartas. Prancūzų kino kūrėjui kur kas labiau patiko kituose filmuose jo sukurti vaidmenys. Be to, jis negalėjo įsivaizduoti, kaip Jeanas-Paulas Belmondo ir Catherine Deneuve galėtų suvaidinti Humphrey Bogarto ir Ingrid Bergman porą.

Kadras iš filmo „Kasablanka“

#3 Didžiausią honorarą gavo ne įsimylėjėlius vaidinęs duetas

Keista, tačiau būtent vokiečių aktorius Conradas Veidtas, vaidinęs majorą Strasserį, gavo didžiausią honorarą iš visų aktorių komandos. Už penkias savaites jam buvo sumokėti 25 tūkst. dolerių. Vokietijoje aktorius žinomas dėl savo vaidmenų „Daktaro Caligario kabinetas“ (Das Kabinett des Doktor Caligari, 1920) ir „Vyras, kuris juokiasi“ (The Man Who Laughs, 1928). Tačiau įsigalėjus naciams turėjo sprukti iš gimtinės. Jo įsimintiniausi pasirodymai filmuose anglų kalba buvo būtent „Kasablankoje“ ir filme „Bagdado vagis“ (The Thief of Bagdad, 1940).

#4 Pirmąją sceną nufilmavo kitas žymus režisierius

„Kasablanka“ prasideda žemėlapių kadrų seka, kuriuose užkadrinis balsas pasakoja Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių kelią: iš vokiečių užimto Paryžiaus į Marselį, kirtus jūrą atplaukiama į Afrikos žemyną, kur pirmąja stotele tampa Oranas. Iš ten keliaujama į prancūzų Kasablanką. Tai – strategiškai labai svarbus taškas, iš kurio pabėgėliai vyksta į Lisaboną ir galiausiai į išsvajotąjį Naująjį pasaulį. Filmo pradžią nufilmavo režisierius Donas Siegelas, po keleto metų nuo „Kasablankos“ pasirodymo sukūręs klasika tapusius filmus „Kūnų grobikų invazija“ (Invasion of the Body Snatchers, 1956) ir „Purvinas Haris“ (Dirty Harry, 1971).

#5 Pianistas realybėje – profesionalus būgnininkas

Ricko (akt. Humphrey Bogartas) artimiausias draugas Semas, kurį vaidina aktorius Dooley Wilsonas, kas vakarą aistringai skambindavo pianinu. Iš tiesų aktorius nėra įvaldęs šio instrumento, tačiau puikiausiai muša būgnus. Tad jausmingas skambinimas buvo tik geros vaidybos rezultatas. Tuo metu visas dainas grojo už užuolaidos sėdintis pianistas Elliotas Carpenteris.

Filmo „Kasablanka“ seansai vyks rugsėjo 18-19 d. kino teatruose „Forum Cinemas“ Vilniuje ir Kaune.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1634183336654119

Bilietai:
Rugsėjo 18 dieną, 19.00 val. Vilniuje https://goo.gl/12kXaf
Rugsėjo 19 dieną, 19:30 val. Kaune https://goo.gl/DxXMXV

Išskirtinių filmų seansų serija „Pamatyk kine“ siekiama dideliame kino ekrane parodyti visų pamėgtas juostas. Šiais metais specialiuose seansuose buvo rodomi režisieriaus Ridley Scotto fantastikos ir siaubo žanrų juosta „Svetimas. Režisieriaus versija“ (Alien, 1979), Danny Boyle kultinis filmas „Traukinių žymėjimas“ (Trainspotting, 1996) ir Sidney Lumet kriminalinė drama „12 įtūžusių vyrų“ (12 Angry Men, 1957).  Seansus organizuoja kino naujienų portalas KINFO.LT.

Komentarai