fbpx
Naujienos

Penki įdomūs faktai apie „Oskarams“ deleguotos dramos „Šaltasis karas“ aktorius Tomaszą Kotą ir Joaną Kulig

Kadras iš filmo „Šaltasis karas“
GPĮ archyvas

Lapkričio 30 dieną į Lietuvos kino ekranus atkeliaus naujasis „Oskaro“ Pavelo Pavlikovskio  (lenk. Pawel Pawlikowski) kūrinys „Šaltasis karas“ (angl.„Cold War“), kurį Lenkija deleguoja į JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimus.

Juosta jau sulaukė tarptautinės sėkmės pelnydama daugybę apdovanojimų, tarp kurių ir prestižinis Kanų kino festivalio prizas už geriausią režisūrą.

Naujajame lenkų režisieriaus Pavelo Pavlikovskio filme istorija sukasi apie du jaunus užsispyrusius žmones Zulą (akt. Joanna Kulig) ir Viktorą (akt. Tomasz Kot), kurie nepaisant sunkumų ir socialinės atskirties, pamilsta vienas kitą, bet užklupus 50-ųjų Šaltajam karui, kuris suniokojo visus jų planus, jie vis dar giliai širdyje  tikisi, kad jų jausmas išliks toks pat tyras ir gražus, kaip ir jų pažinties dieną.

Pagrindinius vaidmenis filme atliko vieni geriausių savo kartos lenkų aktorių Tomaszas Kot ir Joanna Kulig, kurie pastaraisiais metais dažnai matomi ir tarptautinėje kino arenoje. Kviečiame susipažinti su jais.

Kadras iš filmo „Šaltasis karas“
GPĮ archyvas

Tomasz Kot

  1. Beveik dviejų metrų ūgio aktorius, todėl režisieriai kartais jam yra sunkiai parenka tinkamus vaidmenis.
  2. Vaikystėje svajojo tapti tapytoju, o užaugęs metams pasirinko dvasininko studijas, kurias iš karto metė susidomėjęs aktoryste.
  3. Mokytis jam sekėsi sunkiai – prireikė net dviejų kartų, kad jis išlaikytų brandos egzaminą, tačiau į Krokuvos aukštąją teatro mokyklą įstojo iškart.
  4. 2001 m. baigęs studijas savo karjerą pradėjo Krokuvos teatre „Bagatela“, kuriame 2002 m. debiutavo spektaklyje „Kontrolierius“.
  5. Itin sėkmingą karjerą televizijoje pradėjo 2003 m. suvaidinęs filme „Susitikimas su balade“, o 2005 m. biografinėje juostoje „Nuteistas Bliuzui“, įkūnijo legendinį grupės „Džem“ vokalistą Rišardą Riedlą.
Kadras iš filmo „Šaltasis karas“
GPĮ archyvas

Joanna Kulig

  1. Profesionali dainininkė ir kino, serialų bei teatro aktorė.
  2. Baigė Ludviko Solskio aukštąją teatro mokyklą ir tapo dramos aktore bei estrados vokalo meistre. Frideriko Šopeno muzikos mokykloje išmoko groti fortepijonu.
  3. Gabi atlikėja bandė savo jėgas ir didelės sėkmės Lenkijoje susilaukusiuose muzikiniuose projektuose. Viename iš jų ji pelnė prizinę vietą, atlikdama Gžegožo Turnau kūrinį „Między ciszą a ciszą”.
  4. Aktorė niekada nebijojo apsinuoginti nei prieš kino kameras, nei teatro scenoje, todėl ji yra puiki „medžiaga“ drąsiems režisūriniams sprendimams.
  5. Joanna Kulig yra pelniusi daugybę prestižinių apdovanojimų: Lenkų kino akademijos prizą už geriausią antraplanį vaidmenį filme „Rėmimas“, apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį teatro ir televizijos festivalyje „Du teatrai“, už spektaklį „Daktarė Halina“ bei populiaraus žurnalo „Elle“ pripažinimą už didžiulį talentą, asmenybę ir meistrišką žiūrovų pritraukimą prie ekranų.

Filmo anonsas: 

Komentarai