fbpx
Naujienos

5 vasariškos komedijos – nuo atostogų „viskas įskaičiuota“ iki Belgijoje gyvenančio Dievo

Kadras iš filmo „Meilės sala“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Meilės sala“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Meilės sala“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Prasidėjus karštajam sezonui kino salės tendencingai ištuštėja. Tačiau kino mylėtojai susitinka didžiuosiuose kino festivaliuose vykstančiose pasaulinėse filmų premjerose. Mėgautis geru kinu Lietuvoje galima ir vasarą festivalines juostas rodančioje „Kino pavasario“ salėje.

Tuo tarpu festivalio komanda keliauja po pasaulį rinkdama filmus 21-ajam „Kino pavasariui“. Štai penkios komedijos – kai kurias jų galite pamatyti jau dabar, o kai kurias įsitraukti į norimų pamatyti filmų sąrašus.

„Meilės sala“ („Love Island“, rež. Jasmila Žbanić) / „Kino pavasario“ salė

Besilaukianti gražuolė Lilijana ir jos šiek tiek keistų įpročių turintis mylimasis Grebo atvyksta į saulėtą salą praleisti drauge romantiškas atostogas. Tačiau mėgautis „viskas įskaičiuota“ malonumais ir privalumais jiems sutrukdo praeities paslaptys, atsekusios juos iki Adrijos jūros kurorto. Vieną vakarą Grebo vieninteliu karaokės pasirodymu užsitarnauja salos atostogautojų ir vokiečių roko grupės „Scorpions“ gerbėjų simpatijas. Tačiau tai ne vienintelis siurprizas, kuris laukia Lilijanos. Saloje pasirodo charizmatiškoji Flora (rumunų aktorė ir „Kino pavasario“ žiuri narė Ada Condeescu). Naktinio klubo šokėja, dainininkė ir undinė-gelbėtoja tampa tikru Lilijanos ir Grebo santuokos išbandymu.

„Džema Boveri“ („Gemma Bovery“, rež. Anne Fontaine) / „Kino pavasario“ salė

Septynerius metus Normandijos mažame miestelyje ramiai gyvenusio duonos kepėjo kaimynystėje apsistoja iš Didžiosios Britanijos atvykusi pora. Garbingo amžiaus Martenas – didžiulis rašytojo Gustave’o Flaubert’o gerbėjas, o atvykėlė Džema – lyg nužengusi iš knygos „Ponia Bovari“. Martenas jau senokai nesidairė į svetimas moteris, bet dieviškai graži Džema gundo vyrą. Jo lūkesčiai dūžta į šipulius, kai Džema užmezga romaną su jaunu aristokratu.  Nepaisant to, įsimylėjęs vyras užsibrėžia tikslą išgelbėti kaimynų šeimą nuo įmanomos tragiškos ponios Bovari lemties.

Filmo anonsas:


„Pats naujausias testamentas“ („The Brand New Testament“, rež. Jaco Van Dormael)

Filmo „Ponas Niekas“ („Mr. Nobody“) režisierius šį pavasarį Kanų festivalyje pristatė komediją apie Briuselyje gyvenantį Dievą. Jis, rūkydamas ir gerdamas degtinę, kompiuterio ekrane dėlioja žmonių likimus. Bjauraus, pikto, diržu smurtaujančio tėvo neapsikentusi 10-metė dukra SMS žinutėmis visai žmonijai išsiuntinėja informaciją, kiek laiko jiems liko gyventi ir pabėga iš namų susirasti papildomus šešis apaštalus, kad jų skaičius nuo 12 (tėvo mėgstamiausios sporto šakos ledo ritulio žaidėjų skaičius) užaugtų iki 18 (mamos mylimiausio beisbolo žaidėjų skaičius). Iš naujo perrašomas „Pats Naujausias Testamentas“ juokina šmaikščiais dialogais, intriguojančiomis išvadomis (Jesus Christ = JC = Jean-Claude Van Damme), ironizuojančiomis muzikinėmis kompozicijomis ir amoraliomis situacijomis.

Filmo anonsas:

„Lėtai į Vakarus“ („Slow West“, rež. John Maclean)

Sandanso kino festivalyje pristatytas debiutinis škotų režisieriaus filmas – vesternas, kuris, sėkmingai rinkdamas pilnas sales žiūrovų, keliauja po festivalius ir kino teatrų repertuarus. Tai pasakojimas apie įsimylėjusio jaunuolio Jay Cavendish (Kodi Smit-McPhee) raitą kelionę į Ameriką ieškoti nuo teismo su tėvu besislapstančios mylimosios Rose. Kelyje jo laukia daugybė pavojų, tad jis moka pinigus vienišam klajokliui medžiotojui Silas Selleck (Michael Fassbender). Keliaujant link tikslo žiūrovus lydės brolių Coenų komedijoms būdingas humoras ir, žinoma, įtampa – ar pasiseks Jay išgelbėti Rose nuo susigundžiusiųjų už jos galvą pažadėta didžiule pinigų suma – 2 000 dolerių.

Filmo anonsas:

„Omaras“ („The Lobster“, rež. Yorgos Lanthimos)

„Auksinei palmės šekelei“ šiemet Kanuose nominuota juodoji absurdo komedija laimėjo festivalio Specialųjį žiuri prizą. Tai itin originaliai suregzta istorija apie pasaulį, kuriame nevalia būti vienišiems. Neturintieji poros 45 dienoms  apgyvendinami viešbutyje, kur per tą laiką privalo susirasti antrąją pusę. To nepadariusieji paverčiami į pasirinktą gyvūną ir išvaromi gyventi į mišką, kuriame slapstosi ir besipriešinantys tokiai sistemai pabėgėliai. Graikų režisierius Y. Lanthimos kino gerbėjams labiausiai pažįstamas iš „Kino pavasaryje“ rodyto filmo „Iltinis dantis“ („Dogtooth“, 2009). „Omare“ vaidina Colin Farrell, Rachel Weisz, John C. Reilly ir kiti žinomi didžiojo ekrano aktoriai.

Filmo anonsas:

 

„Kino pavasario“ salės repertuaras: http://kinopavasaris.lt/lt/repertuaras

 

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.