fbpx
Kino industrija, Naujienos

Penkių filmų gamybai – 935 tūkstančiai eurų

Lietuvos kino centras

Kino tarybai apsvarsčius dalį gamybos darbų projektų, Lietuvos kino centras skelbia pirmuosius konkurso rezultatus. Penkiems projektams skirta 935000 eurų parama. Tarp paremtų projektų du debiutiniai ilgametražiai vaidybiniai, du ilgametražiai vaidybiniai filmai bei vienas trumpametražis animacinis filmas.

300000 eurų parama skirta UAB „Artbox“ prodiusuojamo režisierės Linos Lužytės ilgametražio vaidybinio filmo „Pilis“ gamybos darbams. Filme pasakojama apie iš Lietuvos emigravusią Moniką ir jos mamą Jolantą, kurios stengiasi įsitvirtinti Dubline kaip muzikantės. Tam reikia pinigų. Nevilties apimta Monika pagrobia savo močiutę ir, apsimetusi pagrobėju, pareikalauja iš mamos išpirkos. Grodama viešbutyje, kuriame linksmina restorano svečius, Monika galiausiai suvokia, kad švytėti galima ne vien tik scenoje. Šis filmas – bendra Lietuvos, Airijos ir Vokietijos gamyba.

VšĮ „Uljana Kim ir Ko“ prodiusuojamo režisieriaus Tomo Vengrio debiutiniam ilgametražio vaidybinio filmo „Gimtinė“ gamybos darbams skirta 220000 eurų. Tai bendros Lietuvos, Latvijos ir Vokietijos gamyba. Filme pasakojama paauglystės drama apie berniuką, kuris patiria sudėtingas laisvės ir brandos akimirkas, pasakojama žvelgiant iš smalsaus dvylikamečio pozicijų.

Režisieriaus Marat Sargsyan ilgametražio vaidybinio filmo „Tvano nebus“, kurį prodiusuoja UAB „Tremora“ , gamybai skirta 200000 eurų. Šį filmas kuriamas kartu su Latvijos kino kompanija. Garsus pulkininkas, kuris begalę metų konsultavo skirtingose šalyse kaip kariauti, dabar atsidūrė keistoje padėtyje. Prasidėjus pilietiniam karui jo gimtinėje, jis tampa vienoje pusėje kariaujančiu pulkininku. Jis per daug protingas, kad nesuprastų, jog karą jo gimtinėje rezga svetimos rankos. Kuo toliau, tuo labiau jis neranda sau vietos. Giliai širdy jis svajoja apie kulką, kuri jį galėtų išvaduoti nuo viso šito.

Debiutiniam ilgametražiam vaidybiniam režisieriaus Tomo Smulkio filmui „Žmonės, kuriuos pažįstam“, kurį prodiusuoja VšĮ „Just a Moment“, skirta 200000 eurų parama. Filme pasakojamos kelių žmonių istorijos. Po prieš dešimtmetį patirtos traumos, Goda iš naujo mokosi būti su kitu žmogumi. Visą laiką gyvenusi saugų, kitų suplanuotą gyvenimą, Justė pagaliau priima sprendimą pati. Ir Vytas, po dvidešimties metų santuokos, palieka šeimą, taip ir neišdrįsdamas pasakyti tikrosios priežasties. Šis filmas – bendra Lietuvos, Latvijos ir Švedijos gamyba.

15000 eurų parama skirta VšĮ „Meno Avilys“ prodiusuojamo režisieriaus Roberto Neveckos trumpametražio animacinio filmo „Sniego pastogė“ gamybos darbams. Filme pasakojama apie trisdešimtmetį Kostą, kuris atšiaurią žiemą po karo suniokotame Vilniuje gyvena apleistame bute su būriu nepažįstamųjų. Vieną naktį Kostas vos nesudegina buto norėdamas pamiegoti šilčiau. Kambariokai pradeda jo nekęsti, todėl Kostas turi susirasti kitą pastogę.

Sausio mėnesį buvo paskelbti tęstinės gamybos projektų finansavimo rezultatai. Su jais galite susipažinti čia. Paskutiniai sprendimai dėl pirmajam šių metų filmų parengiamųjų ir gamybos darbų projektų finansavimo konkursui pateiktų paraiškų paaiškės vasario mėnesį.

Komentarai