fbpx
Nepatogus kinas, Reportažai

Performatyviai atidarytas „Nepatogaus kino“ festivalis

Festivalio „Nepatogus kinas 2017“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Rudeniškoms prognozėms pranašaujant laisvalaikį prie ekranų spalio 12-os vakarą kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įvyko vieno lankomiausių Lietuvoje festivalių „Nepatogus kinas“ atidarymas. Tai jau vienuoliktasis kartas, kai kino mylėtojai yra kviečiami įsitraukti į unikalų socialinį projektą, kurio metu vyksta dokumentinių filmų peržiūros, diskusijos bei kiti įvairūs renginiai. Šių metų festivalio tema – „Realybė keičiasi“.

Atidarymo metu buvo parodytas unikalus Patricia Kokett ir „su~y“ kūrėjų audiovizualinio meno performansas, sukurtas specialiai festivaliui. Audiovizualinėje projekcijoje buvo naudojami įvairūs koliažai iš šių metų „Nepatogaus kino“ festivalio filmų bei atskirai įrašytas kūrėjų balsas. Kaip po renginio minėjo Patricia Kokett, pasirodymu buvo siekiama atkreipti dėmesį į socialines problemas, kurios ir rodomos festivalyje.

Po menininkų performanso, oficialiai atidarydami renginį, festivalio organizatoriai kukliai pasakė, jog kalbų ir padėkų nebus, kadangi festivaliui žengiant į antrąją dešimtį svarbiausia yra tai, ką po filmų kalbės kiti.

Festivalio „Nepatogus kinas 2017“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Festivaliui davus startą, įvyko režisieriaus Raoul Peck filmo „Aš nesu tavo negras“ (I Am Not Your Negro, 2017) peržiūra. Filmas sukurtas remiantis nebaigta rašyti J. Baldwino knyga. Juostoje nagrinėjama juodaodžių diskriminacija JAV, pasakojant Malcomo X, Medgaro Everso ir Martino Liuterio Kingo nužudymų istorijas, pateikiant dar niekur nerodytas dokumentines ištraukas iš JAV politinių įvykių.

„Nepatogus kinas“ į savo veiklas ir filmus net dvylikoje Lietuvos miestų lankytojus kvies iki lapkričio 5 dienos. Bilieto kainą sprendžia pats žiūrovas – parama gali būti ir nuo 1 cento. Filmus vertins ir laimėtoją rinks tarptautinė penkių asmenų žiūri, kurią sudaro: Vanja Daskalović, Detlef Gericke, Linas Mikuta, Rada Šešić ir Håkon Tveit.

Atidarymo akimirkos

Komentarai