fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Pirmą kartą „Kino pavasaris“ kviečia į nemokamą atvirą seansą–konkursinių programų pristatymą

Kadras iš filmo „Troškulys“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Troškulys“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Vasario 8 d. 12 val. „Kino pavasaris“ kviečia į pirmą kartą vyksiantį atvirą ir nemokamą konkursinių programų pristatymą. Renginio metu bus atskleisti šių metų festivalio programų „Nauja Europa – nauji vardai“, „Baltijos žvilgsnis“ ir „Trumpas konkursas“ filmai.

Po pristatymo, kuris vyks „Forum Cinemas Vingis“, 5 salėje, bus parodyta konkurse dalyvaujanti drama „Troškulys“ („Thirst“, rež. Svetla Tsotsorkova, Bulgarija). Tai pirmas filmas iš 21-ojo „Kino pavasario“ programos, kurį bus galima išvysti didžiajame ekrane.

„Troškulys – debiutinis bulgarų režisierės Svetlos Tsotsorkovos pilnametražis filmas, pasakojantis apie kalvotoje vietovėje taupiai gyvenančią porą ir jų paauglį sūnų. Nepaisant vandens stygiaus, jie skalbia vietiniams viešbučiams. Šeimos paprastą gyvenimą apverčia keistuolių tėvo ir dukters atvykimas, kurie pažada surasti vandens šaltinį ir iškasti šulinį. Jis skurstančiai šeimai padėtų gauti stabilesnes pajamas. Tačiau atvykėliai numalšina žymiai stipresnį vidinį šeimos narių troškulį.

Filmo anonsas:

Konkursines programas pristatys „Kino pavasario“ meno vadovė Santa Lingevičiūtė ir programų sudarytojai Edvinas Pukšta ir Rimantas Oičenka. Renginį moderuos festivalio atstovė spaudai Dovilė Raustytė.

„Kino pavasario“ konkursinės programos – festivalio vizitinė kortelė, kruopščiai programos sudarytojų atrinkti kino pasaulio atradimai.

Kadras iš filmo „Troškulys“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Troškulys“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Šis renginys išskirtinis ne tik tuo, kad vyks pirmą kartą, bet ir tuo, kad šį kartą festivalio programos, kad ir tik jos dalies, pristatymas yra atviras, t. y. skirtas ne tik žiniasklaidos atstovams.

Norintieji pirmieji sužinoti festivalio naujienas raginami registruotis el. paštu deimante@kinopavasaris.lt iki vasario 7 d. Į seansą pateks žiūrovai, gavę organizatorių patvirtinimą.

Sekite naujienas: https://www.facebook.com/events/167087443660781/

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.