fbpx
Naujienos

Pirmą kartą Lietuvos regionuose pristatoma senjorių kuruota trumpametražių filmų programa „Nėra to blogo, kas neišeitų“

Programos sudarotojos-senjorės nuotr. Lukas Bendinskas

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia senjorus į pažintį su trumpuoju kinu. Skatinant kultūrinės veiklos įvairovę vyresnio amžiaus žmonėms šį pavasarį skirtinguose Lietuvos miestuose bus rengiami nemokami trumpametražių filmų programos seansai. Kovo 6 d. – gegužės 1 d. regionų kultūros centruose senjorai kviečiami į lietuviškų trumpametražių filmų programą „Nėra to blogo, kas neišeitų“, kurią parengė grupė senjorių.

„Trumpųjų filmų programa „Nėra to blogo, kas neišeitų“ buvo sudaryta agentūros projekto „Kino kelionės“ metu, kuomet šešios senjorės prisijungė prie Vilniuje vykusių kino programos kuravimo dirbtuvių ir atrinko, jų nuomone, senjorams aktualiausius lietuviškus trumpametražius filmus. Matydamos jų aktyvų įsitraukimą į programos sudarymą, energingas diskusijas bei atvirą dalijimąsi įžvalgomis, tik dar labiau įsitikinome, kad programą turi išvysti kuo daugiau senjorų.“ – teigia „Lithuanian Shorts“ agentūros vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Filmo „A.A.A.“ kadras
rež. K. Nadzeikaitė

Du mėnesius po Lietuvos regionus keliausianti programa „Nėra to blogo, kas neišeitų“ žiūrovams leis pažvelgti į puikiai pažįstamas situacijas iš šalies ir susitapatinti su filmų veikėjais. Programoje – penkios istorijos apie mažo miestelio mokyklų iššūkius, mėgėjiškai įkurtos kino studijos užkulisius ir jos įkūrėjų patirtis, pirmojo pasimatymo jaudulį, likimą valdančius pasirinkimus ir bandymus įtikti mylimosios tėvams.

„Likimas nešykšti situacijų, kuriose bandome pasirodyti kitokiais nei esame. Kai kas gyvenimą renkasi fiksuoti kino kamera ir taip atranda savo laimės formulę. Kartais aplinkybės išmuša iš vėžių ir verčia priimti sprendimą, kai to visai nenorime. Žiūrėdami iš šalies galime pastebėti ne tik dramatiškus gyvenimo įvykius, bet ir komiškąsias lietuviško identiteto puses.“ – dalinasi programos sudarytojos.

Senjorams subalansuotoje programoje „Nėra to blogo, kas neišeitų“ pristatomi penki lietuviški trumpametražiai filmai: Karolio Kaupinio „Triukšmadarys“, Audriaus Antanavičiaus „Mėgėjai“, Jorūnės Greičiūtės „Viskas gerai“, Karolinos Nadzeikaitės „A.A.A.“ ir Tito Lauciaus „Šeima“.

Filmo kadras „Šeima“ rež. T. Laucius

Prie iniciatyvos prisijungė 41 Lietuvos kultūros įstaiga, senjorus pakviesianti į nemokamus seansus. Du mėnesius truksiančios kelionės metu „Nėra to blogo, kas neišeitų“ programa bus pristatyta Kauno, Joniškio, Elektrėnų, Varėnos, Šilutės, Tauragės, Kaišiadorių, Gargždų ir kitų miestų bei rajonų kultūros centruose. Susipažinti su visomis rodymo vietomis galima agentūros internetinėje svetainėje (www.lithuanianshorts.lt), o seansų datos ir laikai bus nurodyti rodymo vietose.

Filmo „Triukšmadarys“ kadras rež. K. Kaupinis

Iniciatyvos organizatorius: lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris: asociacija LATGA.

Nuo 2012 m. įkurta „Lithuanian Shorts“ agentūra rūpinasi nacionalinių trumpametražių filmų sklaida Lietuvoje ir užsienyje, bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos ir užsienio organizacijomis, festivaliais, ir kino teatrais, taip pat pristato lietuvių kino industriją didžiausiuose Europos trumpametražių kino filmų festivaliuose ir mugėse. Taip pat agentūra organizuoja ir kitus tęstinius projektus: Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį, Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymo forumą „Baltic Pitching Forum“, tarptautinės trumpametražių filmų dienos minėjimą, Baltijos šalių scenarijų rašymo rezidenciją „Baltic Shorts Residency“, kino ir televizijos moterims skirtas mentorystes „Lithuanian Shorts Mentorship“ ir „Baltic Women in Film Mentorship“.

 

Komentarai