fbpx
Comic Con Baltics, Naujienos

Pirmasis ilgai laukto „Tarp pilkų debesų“ pasirodymas – „Comic Con Baltics“ renginyje

Kadras iš filmo „Tarp pilkų debesų“
„Comic Con Baltics“ archyvas

Oficiali pagal rašytojos Rūta Šepetys romaną sukurto filmo „Tarp pilkų debesų“ filmo premjera Lietuvoje numatoma 2018 m. rudenį, tačiau pirmieji išskirtiniai kadrai ir diskusija su juostos komanda jau gruodžio 2 dieną įvyks „Comic Con Baltics“ renginyje.

Jaunos lietuvės merginos Linos Vilkas akimis pasakojama tremties istorija sujaudino daugybę skaitytojų. Istorijos fabula – Linos ir jos šeimos tremtis į Sibirą. Rūta Šepetys knygą rašė remdamasi istorijomis, kurias surinko iš išgyvenusiųjų Baltijos žmonių genocidą, lankydama gimines Lietuvoje. Tačiau pasakojimas nesiekia istorinio autentiškumo, o yra meninis požiūris į tremtį: taip autorė pasirinko sąmoningai, nes norėjo skaudžias istorijas pateikti taip, kad jomis susidomėtų jaunoji karta, o įvykius išgyvenę žmonės nejaustų kylančio skausmo. Būtent apie tai pristatant filmą bus kalbama ir diskusijos metu, kurioje prisijungs ekspedicijos „Lapteviečių pėdsakais“ dalyvis Gediminas Andriukaitis ir „Misija Sibiras“ organizuojančio labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorė Raminta Keželytė.

„Tai labai stipri, tautos skaudulius atverianti istorija. Norėjome perteikti autentiškai, bet tuo pačiu paklausti ir platesnius klausimus. Pavyzdžiui, ar galime save geriau pažinti žinodami istoriją? Ar mūsų elgsenai, jausmams daro įtaką tai, kaip gyveno mūsų tėvai ar seneliai? Ir kodėl tremtys į Sibirą domina ir jaudina jaunus žmones visame pasaulyje?”, – sako juostos prodiuseris Žilvinas Naujokas.

Šios knygos adaptacijos reikėjo laukti gana ilgai. Komanda prie jo dirbo beveik penkerius metus. Tam įtaką darė ir ganėtinai sunkiai renkamas biudžetas, ir tai, kad istorijoje buvo siekiama užfiksuoti visus keturis metų laikus. „Tarp pilkų debesų“ vaidina užsienio ir lietuvių aktoriai: Bel Powley („Paauglės dienoraštis“), Lisa Loven Kongsli („Force Majeure“), iš „Vikingų“ serialo pažįstamas Peter Franzén, geriausiu JAV serialu „Auksiniuose gaubliuose“ pripažinto „Mr.Robot“ aktorius Martin Wallström. Taip pat lietuvių aktoriai Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas. Filmą montavo „Oskarui“ nominuota montažo režisierė Veronika Jenet, muziką kūrė „Oskarui“ už filmą „Liūtas“ nominuotas kompozitorius Volker Bertelmann – Hauschka. Filmo operatorius – tarptautinių apdovanojimų laureatas Ramūnas Greičius. Filmo premjera Lietuvoje – 2018 m. spalio 12 d.

Rūta Šepetys 2011 metais išleista knyga susilaukė daug dėmesio, greitai buvo pripažinta ne tik skaitytojų, bet ir literatūros kritikų. Pateko į prestižinio amerikiečių leidinio „The New York Times“ bestselerių sąrašą. Ši knygą išversta į daugiau nei 50 pasaulio kalbų, parduota milijonas egzempliorių. Taip pat, ji įtraukta į mokyklų programas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Populiariosios kultūros renginyje „Comic Con Baltics“ jūs galėsite pamatyti išskirtinius filmo kadrus ir sudalyvauti diskusijoje su juostos komanda. Pirmą kartą Lietuvoje organizuojame renginyje bus pristatoma ir daugiau naujausių lietuviškų filmų bei Holivudo produkcijos. Taip pat atvyksta svečiai iš visiems gerai žinomų serialų ir kino filmų, pristatomi naujausi žaidimai ir technologijos. Daugiau apie renginį, jame vykstančias pramogas bei programą galite susipažinti oficialioje svetainėje https://www.ccbaltics.com/lt/.

 

Bilietus platina TIKETA.

Komentarai