fbpx
Naujienos, Vilnius Films Shorts

Pirmasis kino festivalis Naujaisiais metais – 11-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Kadras iš filmo „Refleksija apie valdžią“ (rež. Mihai Grecu)
VTTFF archyvas

Dešimt metų rudenį vykęs didžiausias trumpametražių filmų renginys Baltijos šalyse nuo šiol keičia įprastą datą ir keliasi į metų pradžią. Sausio 18-22 dienomis festivalio programa suksis Vilniaus kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“, o sausio 26-29 d. keliaus į Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Šiaulius ir Ukmergę. Lietuvos kino festivalių ciklą pradėsiantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis pristato kruopščiai atrinkus įdomiausius praėjusių metų užsienio ir Lietuvos kūrėjų trumpametražius filmus.

„Artėjantis 11-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis – žingsnis į naują dešimtmetį ir kartu į ankstyvą festivalinę paauglystę – tai ieškojimų ir klausimų kėlimo metas. Ar surasime visus atsakymus? Gal svarbiausia yra detaliai tyrinėti mus supančią kasdienybę ir nedaryti skubotų išvadų? Tiek apie save, tiek apie kitus. Apie tai mąsto šių metų festivalis ir pristatomi filmai“, – sako festivalio meno vadovė Marija Razgutė.

Kadras iš filmo „Sėkmės, Orlo!“ (rež. Sara Kern)
VTTFF archyvas

Kiekvienais metais organizatoriai sulaukia vis daugiau į konkursines programas norinčių patekti režisierių filmų. Šiemet iš daugiau nei dviejų tūkstančių filmų atrinkta penkiasdešimt užsienio kūrėjų darbų. 11-ajame Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje bus rodomos aštuonios tarptautinės ir dvi nacionalinės konkursinės programos. Tarptautinę programą sudaro ne vieną festivalį apkeliavę, žiūrovų simpatijas ir prizus pelnę animaciniai, vaidybiniai, dokumentiniai ir eksperimentiniai filmai.

Kiekvienoje iš aštuonių skaičiais numeruotų tarptautinių programų bus visų žanrų trumpametražių filmų. Viena iš jų – „N-18“ pažymėta, tik suaugusiems skirta nuotaikinga programa apie intymius santykius, kūno ir savęs pažinimą. Sunku atrasti visus, daugiau nei iš keturiasdešimties pasaulio šalių atkeliavusius filmus jungiančią giją. Tačiau visos juostos kalba apie tai, kas aktualu šiuolaikiniame pasaulyje gyvenančiam kūrėjui ir kiekvienam žmogui. Filmai nagrinėja visuomenės narių santykį su technologijomis, politika, socialiniais iššūkiais, gamta, menu, praeitimi ir vienas kitu.

Kadras iš filmo „Anatomija“ (rež. Patrik Eklund)
VTTFF archyvas

Antrą kartą festivalyje rengiamas nacionalinis trumpametražių filmų konkursas. Dvi šio konkurso programos atskleis, kokius klausimus kelia, apie ką ir kaip mąsto Lietuvos režisieriai. Į Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį atrinkta 12-a filmų. Programoje rodomi vaidybiniai filmai: „Scanoramos“ festivalyje geriausiu lietuvišku trumpametražiu pripažintas „8 minutės“ (rež. Dovilė Šarutytė), Rygos tarptautinio filmų festivalio programos „Short Riga“ geriausio studentiško filmo prizu apdovanotas „Visi pasiilgo Prano Ivanausko“ (rež. Vygantas Bachmackij), specialų žiuri paminėjimą „Kino pavasaryje“ pelnęs „Namo“ (rež. Gabrielė Urbonaitė), „Kupranugaris“ (rež. Laurynas Bareiša), „Šaknys karčios“ (rež. Domas Petronis). Į nacionalinį konkursą pateko animaciniai filmai „Nuopuolis“ (rež. Urtė Oettinger, Johan Oettinger) ir „Sausra“ (rež. Agnė Kupšytė, Balys Kumža).

Programoje varžysis ir ne viename festivalyje lankęsis, prestižiniame dokumentinių filmų festivalyje „Visions du Réel”, Šveicarijoje, už geriausią trumpametražį filmą apdovanojimą pelnęs ir Europos kino apdovanojimuose nominuotas dokumentinis filmas „Aš čia tik svečias“ (rež. Maite Alberdi, Giedrė Žickytė). Dar viena dokumentinė programos juosta – „Šarūnas Bartas: kur aš esu šiandien“ (rež. Š.Bartas, J.Dikčiuvienė, E.Doškus, G.Sokelytė, J.Matulevičius, J.Žymančius), kurta režisieriaus retrospektyvos Pompidou meno centre, Paryžiuje, proga. Festivalyje įvyks nacionalinės vaidybinių filmų „Sigis“ (rež. Tomas Gvozdas) ir „Electric Sheep Don‘t Let Me Sleep“ (rež. Vilius Survila) bei eksperimentinio „Mimikrija ir jos sindromai“ (rež. Anastasija Piroženko) premjeros. Specialiosios festivalio programos bus skelbiamos kitą savaitę.

Filmo „8 minutės“ anonsas:

Filmo „Kupranugaris“ anonsas:

Filmo „Šaknys karčios“ anonsas:

Filmo „Visi pasiilgo Prano Ivanausko“ anonsas:

Filmo „Sausra“ anonsas:

Filmo „Mimikrija ir jos sindromai“ anonsas:

Filmo „Namo“ anonsas:

Filmo „Aš čia tik svečias“ anonsas:

 

Apie festivalį:

11-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis yra didžiausias Baltijos šalyse, pristatantis geriausius trumpus filmus iš viso pasaulio. Festivalis vyks 2017 m. sausio 18–22 dienomis Vilniuje ir sausio 26–29 dienomis Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje. Daugiau informacijos: www.filmshorts.lt

Komentarai