fbpx
Naujienos, Filmai online

Pirmoji Fareruose nufilmuota kriminalinė drama „TROM“ jau pakeliui į ekranus

Vasario 13 d. „Viaplay“ žiūrovų laukia ilgai laukto serialo „TROM“ premjera. Ši kriminalinė drama buvo nufilmuota Danijai priklausančiose Farerų salose, kurios pirmą kartą istorijoje tapo filmavimo aikštele.

Įtraukiančio siužeto trileryje„TROM“ pasakojama paini istorija, kurios herojus sieja ištikimybė, galia ir nenutrūkstami šeimos ryšiai. Pagrindinį vaidmenį filme atlieka tarptautiniu mastu pripažintas danų aktorius Ulrichas Thomsenas („The Blacklist“, „The New Pope“, „The World is Not Enough“, „Face to Face“).

Žurnalistas Hannisas Martinssonas (Ulrichas Thomsenas), gavęs vaizdo žinutę nuo aktyvistės Sonjos á Heyggi, kuri tvirtina esanti jo dukra ir bijanti dėl savo gyvybės, grįžta namo į Farerus išsiaiškinti šią istoriją iki galo. Greitai jam tampa aišku, kad Sonja dingo paslaptingomis aplinkybėmis, ir jis įsitraukias į paieškas, kuriose dalyvauja vietos žvejų bendruomenė, garsi aktyvistų grupė ir žymus salos verslininkas Ragnaras í Rongas (Olafas Johannessenas). Hanniso buvimas saloje sukelia konfliktą su vietos policija ir kelis kartus jis kreipiasi į tyrimo vadovę Karlą Mohr (Maria Rich), nes jo išvados šioje byloje skiriasi nuo policijos. Jo atsakymų paieškos mažoje bendruomenėje išardo melo ir paslapčių tinklą.

TROM“ serialo filmavimas truko 2021 m. pavasarį ir vasarą. Gražus, bet atšiaurus Farerų salų kraštovaizdis dramatiškų įvykių filmo siužetui suteikia kvapą gniaužiantį foną.

Šešių dalių serialas „TROM“ sukurtas pagal apdovanojimų pelniusio Farerų rašytojo Jógvano Isakseno didžiulio populiarumo sulaukusius romanus. Visos šešios serijos per „Viaplay“ bus transliuojamos vienu metu.

Šiame filme vaidina Šiaurės Europos kino žvaigždės tokios, kaip Ulrichas Thomsenas, Maria Rich ir Olafas Johannessenas, pagrindinius vaidmenis taip pat atlieka Farerų ir Danijos aktoriai: Helena Heðinsdóttir, Mariann Hansen, Sissal Drews Hjaltalin, Hans Tórgarð, Gunnvá Zachariasen ir Búi Dam.

TROM“ scenarijų sukūrė Farerų salų scenaristas Torfinnur Jákupsson kartu su Donna Sharpe („West of Liberty“), filmo režisierius – Kasper Barfoed („Dicte“) ir Davíd Óskar Ólafsson („Valhalos žmogžudystės“). Serialą prodiusuoja „REinvent Studios“ kartu su prodiusere Rikke Ennis, „Kyk Pictures“ su prodiuseriu Jónu Hammeriu, o taip pat „True North“ ir „ZDF / ARTE“. Vykdomoji NENT grupės prodiuserė yra Marlene Billie Andreasen. „TROM“ parėmė „Nordisk Film & TV Fondas“, Farerų filmų institutas ir Europos Sąjungos žiniasklaidos programa.

Komentarai