Nedažnai viename renginyje gali sutikti lietuvių iš 30 pasaulio šalių. O jei dar juos jungia jaunatviškos idėjos ir noras kurti Lietuvą – tokie įvykiai tampa reikšmingiausi metuose.
Liepos 12-15 dienomis netoli Prienų vyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, kuris sukvietė daugiau nei 3500 dalyvių, kurie lankėsi paskaitose, klausėsi muzikos, žaidė ir dalinosi mintimis apie Lietuvą ir jos ateitį. Buvo ir kino filmų. Visi jie buvo susiję su Lietuva ir svarbiais įvykiais. Prie visų jų kūrimo prisidėjo lietuviai.
Nors peržiūrų metu pasitaikė nesklandumų dėl išdykusios saulės, kuri per vitražų langus vis pasigrobdavo dalį ekrano ir išblukindavo spalvas, žmonių salėje niekad nepritrūkdavo. Buvo galima pasižiūrėti ir tokius dokumentinius filmus kaip „Šanxai Banzai!“, „Čeburėkų pardavėjai“ ar „Kaip mes žaidėme revoliuciją“. Rodytas Giedrės Beinoriūtės „Balkonas“, neseniai kino teatruose dar sukęsis„Tadas Blinda“ ir trumpametražis filmas „Knygnešys“. Kai kurių filmų peržiūras papuošė autorių ar su jais susijusių žmonių apsilankymas ir atsakymai į žiūrovų klausimus. Turbūt daugiausiai plojimų ir šūksnių sulaukė filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ peržiūra, kurioje dalyvavo režisierė Giedrė Žickytė ir „Anties“ lyderis Algirdas Kaušpėdas. Iš salės skambėjo daugybė padėkų, kad toks filmas buvo sukurtas. O autorė teigė, kad pirminė filmo idėja gimė norint pastatyti filmą apie grupę „Antis“, bet vėliau kūrinio tema išsiplėtė įtraukdama ir kitą labai svarbų Lietuvai įvykį – „revoliuciją“. Filmo apie čeburėkų pardavėjus autorius taip pat sulaukė beveik pilnos salės. Žiūrovai smalsavo apie filmo herojų ateitį, jų gyvenimą po filmo premjeros. Juokauta, kad antrasis filmas turėtų būti apie kitą svarbų lietuvių maistą – kebabą. „Tado Blindos“ režisierius D.Ulvydas po filmo sakė, kad čia buvo vienas iš didelių išbandymų – rodyti filmą beveik lauke. Ir jeigu būtų pradėję lyti, kai rodoma scena prie medžio lyjant – buvo pasižadėjęs net pradėti melstis.
Daugiau nuotraukų jau netrukus.