fbpx
Naujienos

Po ilgų paieškų paaiškėjo, kas atliks pagrindinį Linos vaidmenį filme „Tarp pilkų debesų“

Aktorė Bel Powley Tauras Films archyvas
Aktorė Bel Powley
Tauras Films archyvas

Vienas didžiausių kino portalų pasaulyje “Hollywood Reporter” pranešė, kad ,„New York Times“ bestselerio, Rutos Sepetys knygos Tarp pilkų debesų“ ekranizacijoje pagrindinį į Sibirą su šeima ištremtos merginos Linos vaidmenį atliks aktorė Bel Powley.

Talentinga britų aktorė kino prodiuserių ir kritikų radaruose atsidūrė po įspūdingo vaidmens filme „Paauglės dienoraštis“ ( „Diary of a Teenage Girl“), kurio premjera įvyko 2015 m. Sandanso kino festivalyje. Filmo teises iš karto po premjeros įsigijo kino platinimo kompanija „Sony Pictures Classics“, o JAV kino teatruose „Paauglės dienoraštis“ pasirodys rugpjūtį. Režisierės Marielle Heller drama apie merginą, kuri įsivelia į romaną su savo mamos vaikinu tapo vienu labiausiai aptarinėjamų Sandanso filmų, o Bel Powley užplūdo kritikų dėmesys ir pagyrimai.

„Mes neapsakomai džiaugiamės, kad Bel taps pagrindine filmo aktore. Jos vaidmuo „Paauglės dienoraštyje“ yra tiesiog sukrečiantis. Ji sugeba įsijausti į savo personažą su tokiu neeiliniu atvirumu, kuris ištrina ribą tarp tikrovės ir vaidybos. Bel taip sujaudino „Tarp pilkų debesų“ Linos istorija, kad perskaičiusi scenarijų ji iš karto atsiuntė vaidmens bandymo įrašą, nors tuo metu įtemptai filmavosi Pietų Afrikoje. Toks atsidavimas ir nuoširdumas pakeri“, – sako filmo režisierius Marius Markevičius, populiaraus filmo „Kita svajonių komanda“ autorius.

Bel Powley atstovauja viena didžiausių Holivude aktorių agentūrų United Talent Agency (UTA).

„Pirmą kartą Lietuvos kino istorijoje prie lietuviško filmo dirba tokio kalibro profesionalai, – didžiuojasi „Tarp pilkų debesų“ prodiuseris Žilvinas Naujokas. – Bel įsijungimas į komandą be abejonės rodo didžiausių Holivudo agentūrų pasitikėjimą kūrybine grupe ir scenarijumi. Šiuo metu vyksta intensyvios derybos su aktoriais kitiems vaidmenims. Tikiuosi, greit galėsime pranešti daugiau gerų žinių“.

Bel Powley žiūrovai netrukus pamatys filme „Equals“ su „Saulėlydžio“ žvaigžde Kristen Stewart ir Nicholas Hoult. Jaunoji aktorė taip pat filmuosis filme „A Storm in the Stars“ su Elle Fanning ir Douglas Booth.

Filmas „Tarp pilkų debesų“ kuriamas pagal 45 šalyse išleistą lietuvių kilmės rašytojos Rutos Sepetys knygą. „New York Times“ tarptautinio bestselerio knygos adaptaciją kine patikėta Sandanso kino instituto alumnui Benui Yorkui Jonesui. Dramą režisuos lietuvių kilmės amerikiečių režisierius Marius Markevičius, žinomas kaip filmo „Kita svajonių komanda“ kūrėjas.

Planuojama, kad filmas bus pradėtas filmuoti ateinančią žiemą. Tarptautinis filmo pavadinimas – „Ashes in the Snow“ („Pelenai sniege“)

Komentarai