fbpx
Naujienos, Lietuviški filmai

Po Lietuvą keliauja ryškiaspalviai cirko vagonai

Kadras iš filmo „Buona Sera“
„Broom Films“ archyvas

Nuo vasario 5 d. į Lietuvos kino teatrus atkeliauja vienetiniai dokumentinio filmo „Buona Sera“ seansai. „Buona Sera“ – tai debiutinis režisierės Justės Michailinaitės trumpametražis dokumentinis filmas, pasakojantis apie žmones, pasirinkusius mums kiek neįprastą klajoklių gyvenimo būdą. Visus numatomus filmo seansus lydės filmo pristatymas ir pokalbis su režisiere.

Kadras iš filmo „Buona Sera“
„Broom Films“ archyvas

„Šis filmas nieko neaiškina, nieko neteigia. Jame nerasite „kalbančių galvų“, didelių įvykių ar sukrečiančių patirčių. Tik labai įdomios bendruomenės kasdienybės nuotrupų, kurios mums, patogų gyvenimą gyvenantiems, tikiu, kels labai daug klausimų. Žiūrovui norėjau suteikti galimybę kaip per rakto skylutę pastebėti kitokį gyvenimą – ryškų, įdomų, įkvepiantį, bet pilną iššūkių“ – teigė režisierė.

Kadras iš filmo „Buona Sera“
„Broom Films“ archyvas

Žaismingu „Circo Soluna“ vardu pasivadinę performanso menininkai keliauja po Italiją. Jų namai – arklių traukiami ryškiaspalviai vagonai, neturintys nei šiuolaikiniam žmogui įprastų buities patogumų, nei interneto ryšio. Net ir virtuvė – mažas ponio traukiamas vagonėlis, kuriame sudėti pagrindiniai nedūžtantys indai ir miestelių gyventojų sunešti maisto produktai. Atrodo, kad čia vyrauja utopinė laisvė, tačiau kiekviena diena atneša naujų išbandymų.

Kadras iš filmo „Buona Sera“
„Broom Films“ archyvas

 „Pirmą kartą šią bendruomenę sutikau maždaug 2013 m Vengrijoje. Jie mane pakerėjo savo laisvumu, o kartu ir stabilumu bei susivokimu bendrame geopolitiniame kontekste. Taigi, grįžusi į Lietuvą iš karto nusipirkau bilietą atgal, kad dar šiek tiek su jais pabūčiau. Tuo metu man atrodė, kad tai – absoliuti laisvė, į kurią, pervargusi nuo darbų, labai norėjau išsiplėšti. Visgi filmo idėja atsirado kiek vėliau, gal 2016 m.,  o patį filmą nufilmavau 2018 m. Kaip matote, iki jo užbaigimo praėjo nemažai laiko, o ir požiūris į laisvę labai pasikeitė. Man tai kelio filmas – tos nuostabios bendruomenės, judančios iš miesto į miestą, iš valstybės į valstybę, ir mano asmeninės brandos bei savivokos,“ – kalbėjo režisierė.

Anonsas:

Artimiausi filmo seansai:

Vasario 5 d. 17:00 val. „Kino Deli (Vilnius)

Vasario 10 d. 18:15 val. Kauno kino centras „Romuva“ (Kaunas)

Vasario 11 d. 16:00 val. „Arlekinas“ (Klaipėda)

Vasario 12 d. 17:00 val. „Minija“ (Gargždai)

Vasario 15 d. 18:15 val. „Kino Deli (Vilnius)

Vasario 24 d. 18:00 val. Molėtų kultūros centras (Molėtai)

Vasario 25 d. 15:00 val. „Kino namai“ (Utena)

Vasario 26 d. 13:00 val. Ukmergės kultūros centras (Ukmergė)

Vasario 26 d. 16:00 val. Kino Centras „Garsas” (Panevėžys)

 

Komentarai