fbpx
Naujienos

Poetinės dokumentikos vakarai Nidoje: trumpų Audriaus Stonio filmų programa ir susitikimas su režisieriumi

Kadras iš filmo „Skrajojimai mėlynam lauke“  Studijos Nominum archyvas
Kadras iš filmo „Skrajojimai mėlynam lauke“
Studijos Nominum archyvas

Spalio mėnesį prasidėję, kiekvieną savaitės ketvirtadienį Nidos meno kolonijoje kino studijos „Nominum” rengiami poetinės dokumentikos vakarai šiandien žiūrovus pakvies susitikti su Europos kino akademijos, Leipcigo,  San Paulo, Rio de Žaneiro ir kitų kino festivalių žiuri nariu, daugybę pripažintų kino apdovanojimų pelniusiu kino režisieriumi Audriumi Stoniu bei pasimėgauti keturiais trumpais jo filmais.

Pirmasis filmas – „Antigravitacija“ (1995 m., 18 min.). „Po  „Neregių žemės“ filmavimo,  dvejus  metus  laikiau savyje įspūdį, kurį sukėlė žmogus, lipantis  į didžiulį  kaminą. Kaip  atrodo  pasaulis iš tokių aukštybių? Kas laiko žmogų tarp dangaus ir žemės? Kaip atrodo pasaulis nuo bažnyčių stogų? Čia buvo išeities taškas. Atsirado noras pasidalinti  tuo įspūdžiu, kai užgniaužia kvapą iškilus be galo aukštai“, – taip apie filmą kalba pats režisierius.

„Skrajojimai mėlynam lauke“ (1996 m., 20 min.) – tai filmas apie žmogaus  vienatvę begalinėje dangaus erdvėje. Vienas su savimi, su nepatikimu, paties sukonstruotu aparatu, balansuojant ant  gyvybės ir mirties ribos, ir vienatvę žemėje.

„Viena“ (2001 m., 16 min.) – filmas apie begalinę vaiko vienatvę. Tik tiek ir nieko daugiau. Kelionė į kalėjimą, susitikimas, grįžimas. Viskas.

„Skrydis per Lietuvą arba 510 sekundžių tylos“ (2000 m., 10 min., rež. Audrius Stonys ir Arūnas Matelis) – tai skrydis neįtikėtinai žemame aukštyje per Nidos kopas, Trakų pilį, Aukštaitijos ežerus, Vilniaus  senamiesčio stogus ir fantastiškai gražių bažnyčių bokštus.

Audrius Stonys (g. 1966 m.) yra vienas ryškiausių žmonių dabartiniame Lietuvos kine. Šis režisierius yra vienintelis lietuvis, apdovanotasEuropos Kino Akademijos  skiriamu „FELIX“ prizu už geriausią Europos metų dokumentinį filmą (už „Neregių žemę“, 1992 m.). Nuo 1989 m. A. Stonys sukūrė 13 dokumentinių filmų ir vieną trumpometro vaidybinį filmą.Filmai apdovanoti 19-je tarptautinių kino festivalių. Šis režisierius per beveik penkiolika metų profesionalios kūrybos išliko ištikimas sau, savo įsitikinimams, savitam kino suvokimui, poetiškai dalykų interpretacijai ir padorumui.

Visi kino vakarai Nidos meno kolonijoje yra nemokami. Pažadame karštą arbatą ir gerą kiną. Jei turite klausimų pačiam Audriui Stoniui, nepraleiskite šio vakaro! Laukiami visi.

Nominum informacija

Komentarai