fbpx
Pokalbiai, Svetur

Pokalbis su Baltijos kino ir medijų mokykla: „Dauguma mūsų programų yra dėstomos anglų kalba, todėl esame daugiakultūrė mokykla“

Baltijos kino ir medijų mokykla BFM archyvas
Baltijos kino ir medijų mokykla
BFM archyvas

Talino universiteto Baltijos kino ir medijų mokykla (Tallinn University Baltic Film and Media School (BFM)) yra viena didžiausių Europoje ir vienintelė kino mokykla Šiaurės Europoje, siūlanti kino, audiovizualinių medijų bei tarpdisciplininių medijų studijas anglų kalba. Pažintį su Estijos kinu KINFO jau pradėjo, o dabar, norėdami supažindinti Jus, besidominčius ar besirengiančius studijuoti kino meną, su šia mokykla, kalbiname jos informacijos ir rinkodaros vadovę Doris Altin.

Prašau pristatykite mokyklą, kuriai atstovaujate: kokias kino meno studijas ji siūlo, kokia kalba jos vyksta, kokia mokyklos techninė bazė?

Baltijos kino ir medijų mokykla yra tarptautinė mokykla, įsikūrusi Estijoje, Taline. Mokykla buvo įsteigta 2005 metais. Šiuo metu joje studijuoja 430 studentų iš kurių 65 yra užsienio studentai iš 25 skirtingų pasaulio šalių. BFM mokykloje yra „Kino meno“ bei „Audiovizualinių medijų“ programos, kurios yra populiariausios ir geriausiai išvystytos. Studentai turi galimybių dirbti studijose su nauja technika, lavindami savo kūrybinius įgūdžius. Studentai kuria savo audiovizualinius darbus įvairiais formatais, kaip TV programos, trumpametražiai ar dokumentiniai filmai, muzikiniai klipai, užsakomieji reklaminiai filmukai ir pan. Taip pat verta paminėti, kad BFM moko naujos „Susikertančių medijų“ disciplinos. Šios studijos – tai įvairių medijų jungtis – verslo, vadybos ir informacinių technologijų, galinčios pasiūlyti ne tik teorinį pasirengimą, bet ir įdomių praktinių užsiėmimų. Dar turime dvi magistro studijų programas bendrai su kitais Estijos universitetais: garso meno technikos bei teatro ir kino režisieriaus specialybes. Dauguma mūsų programų yra dėstomos anglų kalba, todėl esame daugiakultūrė mokykla. Praeitų metų rudenį mūsų mokykla buvo perkelta į naujas patalpas, kurios vadinamos „Nova“. Joje yra keletas filmų gamybos ir redagavimo studijų: televizijos studija, kino salė. Aštuonios klasės aprūpintos MacPro kompiuteriais ir veikia kompiuterinė laboratorija. Mūsų studentų reikmėms mes turime daug filmavimo kamerų ir kitos technikos, būtinos filmų kūrimui.

Baltijos kino ir medijų mokyklos auditorija BMF archyvas
Baltijos kino ir medijų mokyklos auditorija
BMF archyvas

Kokių valstybių jaunimas studijuoja? Kiek jaunimo yra iš Lietuvos?

Mūsų studentai yra iš skirtingų šalių, žinoma, dauguma jų yra estai. Kaip minėjau, iš šiuo metu mokykloje studijuojančių 430 jaunuolių 65 yra svetimšaliai, daugiausia iš Latvijos ir Suomijos. Turime besimokančių ir iš Japonijos, Brazilijos, Kinijos, Irano, Venesuelos, JAV, Kanados ir t.t. Studijuoja ir trys lietuvių studentai.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija su Baltijos kino ir medijų mokykla yra pasirašiusi tarptautinio bendradarbiavimo sutartį 2012-2013 metams. Kaip sekasi bendradarbiauti su Lietuvos kino specialistus ruošiančia aukštąja mokykla?

Sekasi puikiai. Prieš keletą mėnesių Akademijos atstovas lankėsi mūsų mokykloje ir mes sutarėme dėl kelių bendrų projektų. Be to, lankydamasi prieš mėnesį Lietuvoje, aš kalbėjausi apie tolimesnius projektus, kuriuose mes mielai dalyvausim.

Kokie dar ryšiai (projektai, mainai, festivaliai ar kita) sieja Baltijos kino ir medijų mokyklą su Lietuva?

Turime keletą aukštųjų mokyklų Erasmus programos partnerių Lietuvoje. Be jau minėtos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, tai Vilniaus universitetas bei Vilniaus dailės akademija.

Baltijos kino ir medijų mokykla šių metų pradžioje dalyvavo tarptautinėje studijoms skirtoje parodoje ,,Studijos“ Vilniuje. Kaip joje sekėsi? Kokių klausimų dažniausiai sulaukdavote iš Lietuvos jaunimo, kuris domėjosi galimybėmis studijuoti Jūsų atstovaujamoje mokykloje?

Taip, mes dalyvavome aktyviai. Parodoje lankėsi daug žmonių ir sulaukėme didelio susidomėjimo. Džiaugiuosi, kad man padėjo mūsų studentė lietuvaitė Lina, nes jaunimas drąsiau teiraudavosi informacijos apie mūsų mokyklą gimtąja kalba. Pagrindiniai klausimai buvo apie disciplinas, kurias galima studijuoti mūsų universitete, kokios yra studijų kainos, programos ir pan.

Baltijos kino ir medijų mokykla BFM archyvas
Baltijos kino ir medijų mokykla
BFM archyvas

Kovo 30 d. vyks renginys „Skalvijoskino centre, kuriame dalyvaus ir Baltijos kino ir medijų meno mokykla. Kokia numatyta programa? Ko galime tikėtis?

Programoje yra keturi geriausi 2012 metų studentų darbai. Kelerius paskutiniuosius metus mes darome studentų darbų peržiūrų savaitę ir komisija renka geriausius metų filmus. Praeitais metais laimėtojai buvo šeši, bet dėl laiko stokos „Skalvijoje“ rodysime tik keturis geriausius. Filmų peržiūra vyks kino teatre „Skalvija“ kovo 30 d. 15 val. Visi filmai su angliškais subtitrais. Įėjimas nemokamas.

 

Renginio programa:

 • Moonika Siimets „Laikas nesustos“ (Time Won’t Stop, 22 min.)
  Tai komiška pagyvenusių žmonių meilės istorija, atskleidžianti silpnybes, kurias mes visi turime.
 • Giampietro Balia „Tik mes trise“ (Just the Three of Us, 29 min.)
  Šiame filme motina ir du jos paaugliai vaikai bando susitaikyti su tėvo mirtimi. Gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom, kai tikroji paauglių mama nusprendžia išskristi.
 • Andrew Bond „Legenda apie galingąjį Muilą“ (The Legend of the Mighty Soap, 23 min.)
  Tai išgalvota istorija apie ateitį, kai aplink plyti dykuma ir purvas. Filme mitiniai veikėjai išjuokia rimtąją žmoniją.
 • Ivan Pavljutškov „Baltas kvadratas“ (White Square, 17 min.)
  Ši juosta yra apie berniuką iš kaimo, jo kasdienybę ir žiaurumą su kuriuo susiduria vaikai net žaisdami. Tai nuoširdus filmas apie vaikus, skirtas suaugusiems.

Dėkoju už atsakymus. (Interviu iš anglų kalbos vertė Indrė Matuliokaitė)

 

Mokyklos prisistatymo video:

Naujienas apie Baltijos kino ir medijų mokyklą lietuvių kalba galite sekti jos facebook paskyroje.

 

Komentarai