fbpx
Pokalbiai

Pokalbis su „Kauno filmų biuru“: „Plėsti kino suvokimą Kauno mieste“

Filmavimai Kaune. Foto – „Kauno filmų biuro“
Filmavimai Kaune.
Foto – „Kauno filmų biuro“

KINFO lankosi Kaune ir  kalbina „Kauno filmų biuro“ organizatorius Gediminą Banaitį bei Darių Baltušį.  „Kauno kino studijos“ įkurtas „Kauno filmų biuras“ sparčiai vystosi ir plečia savo veiklą. Kviečiame susipažinti iš arčiau:

Kaip ir kada buvo įkurtas „Kauno filmų biuras“?

Gediminas Banaitis: „Kauno filmų  biuras“ (ang. Kaunas film office) įkurtas šių metų kovo mėnesį, nors idėją pradėjau brandinti tik pradėjęs dirbti „Kauno kino studijoje“. Ši sritis buvo dar tuščia, kadangi Kaune tokios veiklos niekas nevykdė, todėl norėjome vienokiu ar kitokiu būdu šią tuštumą užpildyti.

Kokia pagrindinė biuro veikla?

G. B.: Svarbiausia šio biuro veikla turėtų būti visų Kaune esančių kino ir video meno kūrėjų, paslaugų teikėjų, teoretikų ir kitų kino industrijos atstovų sujungimas ir pritraukimas bendradarbiavimui; vieniems iš kitų mokytis, ieškoti naujų galimybių ir plėsti kino suvokimą Kauno mieste. Bet be viso šito – pagrindinio tikslo – turime ir mažyčių  – pritraukti užsienio ir Lietuvos kino industrijos kompanijas dirbti ir kurti Kauno mieste ir rajone, reprezentuoti Kauną, jį padaryti tinkamu, paslaugiu, draugišku ir patraukliu kinui kūrėjams.

Darius Baltušis: Prieš keletą dienų Kauno valstybiniame muzikiniame teatre italų kino kompanija „Lux Vide“ kartu su „Nordic Productions“ filmavo dramos „Ana Karenina“ (rež. Christian Duguay) teatro scenas. „Kauno filmų  biuras“ padėjo jiems organizaciniais, pasiruošimo klausimais.

Filmavimai Kaune. Foto – „Kauno filmų biuro“
Filmavimai Kaune.
Foto – „Kauno filmų biuro“


Kokios populiariausios filmavimų lokacijos?

G. B.: Populiariausiomis jos gali būti, bet ar tokios šiuo metu yra, sunku pasakyti. Visgi Kaunas turi mielą euroremontais nesugadintą senamiestį, unikalų bauhauzinį tarpukario naujamiestį, galybę karinių miestelių ir fortų, siaubo ar karo filmams tinkamų griuvėsių, sovietinius blokinius rajonus, daug žalumos bei jaukios gamtos. Turime ir labai unikalaus interjero, unikalių technikos, kultūros objektų, ir dar daug visko. Iki šiol, kiek prodiuseriai kažko ieškojo, mūsų lokacijų medžiotojams visada sekdavosi rasti vienokius ar kitokius pasiūlymus.

Iš kur atvyksta kino kūrėjai?

G. B.: Šiais metais Kaune apsilankė svečiai iš Italijos, Ispanijos, Vokietijos ir Prancūzijos.

Kuo Kaunas patraukia kino kūrėjus?

G. B.: Pagrindinės priežastys būtų šios – miestas nedidelis, bet jame gausu įvairios architektūros, žmonės išsiilgę kino ir mielai įsitraukia į kino industrijos darbus. Miestas patogus kino kūrėjams, nes visi taškai pasiekiami greitai ir be grūsčių, kainos nėra išpūstos, bendravimas vyksta konstruktyviai ir tiesiogiai, vėlgi, dėl tos pačios priežasties, – Kaunas yra mažiukas miestas, todėl „Kauno filmo biuro“ darbuotojai tiesiogiai bendrauja tiek su vadžios struktūromis,  tiek su kultūros objektų valdytojais ar verslininkais.

Ar bendradarbiaujate su kitomis kino organizacijomis – „Vilniaus kino studija“, „Lietuvos kino centru“, „Kauno kino studija“, „Tarptautiniu Kauno kino festivaliu“?

G. B.: Su vienais bendravimas yra konkretus, pvz., kaip su „Kauno kino studija“ („Kauno filmų biuras“ yra KKS veiklos atšaka), su kitais, kaip su TKKF, bendraujame tiesiogiai, su dar kitais mėginame užmegzti glaudžius pasitikėjimu pagrįstus santykius. Esame atviri ir tikrai draugiški, todėl bet koks pozityvus ir konstruktyvus ryšys mus džiugina ir stiprina.

Kokie Jūsų ateities planai?

D. B.: Planai ­­− plėsti mūsų veiklą, skleisti žinią kuo plačiau apie Kauną, apie galimybes filmuoti mūsų mieste ir jo apylinkėse. Todėl norime bendradarbiauti su kitais filmų biurais tiek Lietuvoje (kol kas yra tik Vilniuje), tiek kitose šalyse, mokytis iš jų. Taip pat planuojame kiek įmanoma daugiau dalyvauti kino industrijos mugėse, kituose renginiuose, mokytis, bendrauti ir informuoti apie mus. Be abejo, turime patys tobulėti, tapti tikrais profesionalais, kad galėtume ne tik sudominti, bet ir iš tikrųjų būti vertingais, nepamainomais partneriais visiems kino kūrėjams.

Kaip vertinate kino industriją Kaune ir Lietuvoje?

G. B.: Visi mes esame maži ir lokalūs, augantys ir mėginantys pasivyti darbais savo ambicijas. Tiek Kaune, tiek Lietuvoje. Todėl svarbiausia būti atviriems ir geranoriškiems. Ne tik Lietuvoje, bet ir bendraujant su Latvija, Estija ar Lenkija. Ypač čia, Lietuvoje, turime sulipti į vieną vienetą. Neturime teisės peštis, vieni kitiems kišti pagalių į ratus. Žinia iš lūpų į lūpas sklinda labai greitai, todėl bet koks vidinis kivirčas netrukus taps matomas ir išorėje. Ir taip pat būtina visiems suvokti, kad Lietuva, žmonės, kultūra (ar tai būtų kinas, ar šokis), yra ir Klaipėdoje, ir Šiauliuose, ir Utenoje. Vilnius, susiurbdamas visus resursus, nukirstų šakas ant kurių galėtų patogiai sėdėti. Juk anksčiau ar vėliau protingų ir gerų partnerių jiems reikės tiek prie jūros, tiek prie Pažaislio vienuolyno ansamblio, tiek Plokštinės bazėje. Lietuva buvo ir turi išlikti stipri tuo, kad ji nėra tik vienas miestas. Į tai būtina atkreipti dėmesį visiems kino industrijos darbuotojams. Ir ne tik kino.

Ačiū už pokalbį.

Daugiau informacijos apie Kauno kino biurą rasite čia: http://www.kaunasfilmoffice.eu/

Komentarai